Dzień Bezpiecznego Internetu. O czym warto pamiętać będąc w sieci?

fot. pixabay.com
W tym roku to ogólnoświatowe święto obchodzone w ponad 160 państwach z# inicjatywy Komisji Europejskiej, przypada 9 lutego. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz „Fundację Dajemy Dzieciom Siłę”.
Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange.
Celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Szkoły, organizacje pozarządowe, ale także firmy i osoby prywatne wspierają to przedsięwzięcie poprzez organizowanie zajęć edukacyjnych, happeningów, kampanii informacyjnych oraz konkursów o zasięgu lokalnym.
Jak edukować o problemie dyskryminacji w sieci? Co nowego wiemy o cyberprzemocy? Problematyka stanu psychicznego dzieci i młodzieży w kontekście mediów społecznościowych, a także edukacja na temat hejtu i mowy nienawiści to tylko część zagadnień, które będą przedmiotem tegorocznych działań DBI.
Materiał: Justyna Widawska PiMBP w Nakle nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- 63. Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk Na Pałukach już wiosna!
- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dyskutowano o bestsellerowej powieści
- Wiosenno-miłosny koncert. Uczniowie oczarowali widownię
- Śniadanie Wielkanocne w Mroczy. W hali zapanowała świąteczna atmosfera!
- Barwny korowód przeszedł ulicami. Piękna tradycja w Niedzielę Palmową
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)