Dzień Hakowicza i Dawcy Szpiku

fot. powierzone
W ramach 7. edycji ogólnopolskiego konkursu "Mam haka na raka" zespół "Antyraczki" z I LO w Nakle nad Notecią w składzie: Oliwia Abramczyk, Małgorzata Daroń, Monika Meller i Roksana Przyszła, zorganizował Dzień Hakowicza i Dawcy Szpiku w Mroczy.
Cała akcja rozpoczęła się po mszy św. o godz. 11.30 przed kościołem parafialnym w Mroczy. Tam też rozdawano dzieciom kolorwoe baloniki oraz ulotki profilaktyczne wraz z zaproszeniem na dalsze atrakcje.
Nastepnie zabawa przeniosła się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mroczy, gdzie o godz. 16.00 rozpoczęła się główna część obchodów. Po krótkim przywitaniu na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Mroczy. Zorganizowano kilka konkursów z ciekawymi nagrodami, wystąpili także: Chór z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy, Aleksandra Meller zagrała na pianinie, Pan Andrzej Otto na saksofonie, deut Maurycy Redlak i Karol Wiśniewski z pomocą Pana Janusza Redlaka zagrał na gitarach oraz zaśpiewał.
Były także dwie prezentacje: przygotowana przez organizatorki dotycząca chłoniaka oraz przygotowana przez Panią Joannę Meller na temat profilaktyki chorób nowotworowych. Na koniec była niespodzianka. Do Mroczy dotarła fundacja dr Clown, która prowadzi terapię śmiechem w szpitalach onkologicznych. Udało im się porwać do zabawy i tych małych, i tych dużych. Było dużo zabawy, śmiechu podczas nauki wykonywania balonowego pieska, radości, śpiewu i tańca.
Nie można oczywiście zapomnieć o prowadzonej równolegle rejestracji Dawców Szpiku. Przy rejestracji pomagały wolontariuszki z nakielskiej fundacji Salus Homini oraz pielęgniarka z mroteckiej przychodni "Avicenna". Podczas dnia dawcy szpiku udało się zarejestrować 19 osób, które być może będą miały szansę uratować komuś życia, oddając w przyszłości szpik kostny.
O godz. 19.00 nadszedł czas na zakończenie imprezy, którą jednogłośnie uznano za udaną.
materiał: Monika Meller
Galeria















Czytaj również
- Pożegnanie absolwentów w nakielskim liceum. Wyróżniono najlepszych uczniów
- Lekcje w kinie. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem uczniów
- „Zmiana zaczyna się od działania”. Dzień Ziemi w Krzywoustym
- Gala Laureatów Kuratora Oświaty. Wyróżnienia dla ucznia i nauczyciela
- Uczniowie wzięli udział w kampanii. Złożyli symboliczny hołd ofiarom
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)