Jubileuszowa "Jesienna Zaduma". Frekwencja dopisała

fot. powierzone
W niedzielę 5 listopada 2017r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy, już po raz # X odbyła się Jesienna Zaduma, w tym roku pn. "Ludzie co to się porobiło".
Spotkanie poprowadził znany, pochodzący z Mroczy, satyryk Szymon Łątkowski. Jubileuszową Zadumę rozpoczął występ mroteckiego ze Big Bandu. Następnie wiersze recytowali uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy: Alicja Podlaszewska, Natalia Anioł, Julia Murawiec, Sandra Żurek, Monika Rakowska, Kamil Kolanowski, których przygotowali dr Romuald Rosiński oraz Dagmara Rosińska.
Gwiazdą wieczoru była Renata Zarębska – polska aktorka, artystka kabaretowa i kaskaderka. Pierwszy raz pojawiła się na ekranie w 1982 roku, w filmie "Jest mi lekko" Janusza Kidawy, do którego nagrała także piosenkę. Cztery lata później nagrała tytułowy utwór do filmu "Komedianci z wczorajszej ulicy". W 1987 roku zagrała w filmie "Do domu" Janusza Zaorskiego, a następnie pojawiła się w roli Zofii Holszańskiej w serialu "Królewskie sny". Ukończyła PWST w Warszawie w roku 1989 i wzięła wówczas udział w X Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W roku 1990 zdobyła rozgłos jako wokalistka, wykonując piosenkę "Noc z Renatą" podczas XXVII KFPP w Opolu. Nagranie to dotarło do 3. miejsca na liście Radiowa Piosenka Tygodnia w Programie I Polskiego Radia. Rok później pojawiła się w polsko-francuskim filmie wojennym "Dzieci wojny" w reżyserii Krzysztofa Rogulskiego. Renata Zarębska wystapiła razem z Markiem Majewskim - polskim autorem, kompozytorem, poetą, satyrykiem i felietonistą. Pan Marek jest scenarzystą i reżyserem licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych, m.in. własnego programu telewizyjnego "Kabaretowa Lista Przebojów". Po występie publiczność gorąco podziękowała artystom.
Na zakończenie Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy – Marian Wiśniewski wraz z Zastępcą Dyrektora MGOKiR w Mroczy – Kamilą Łączną ze względu na jubileuszową X edycję "Jesiennej Zadumy" podziękowali wszystkim, którzy przyczyniają się do współorganizacji spotkania.
W tegorocznej "Jesiennej Zadumie" udział wzięli m.in.: Michał Krzemkowski - Wiceprzewodniczący Komisji Kultury Urzędu Marszałkowskiego, Krystyna Walert - Inspektor ds. Literatury Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Maciej Puto - Dyrektor Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Tomasz Miłowski - Starosta Nakielski, Radosław Mrugowski - Przewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego, Leszek Klesiński - Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza, Andrzej Brzóska - Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy.
materiał: Michał Meirowski
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria

















































Czytaj również
- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dyskutowano o bestsellerowej powieści
- Wiosenno-miłosny koncert. Uczniowie oczarowali widownię
- Śniadanie Wielkanocne w Mroczy. W hali zapanowała świąteczna atmosfera!
- Barwny korowód przeszedł ulicami. Piękna tradycja w Niedzielę Palmową
- To już IX edycja pianistycznego konkursu. Poznajmy tegorocznych laureatów!
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)