Plaże i kąpieliska zaczynają cieszyć się zainteresowaniem. Nie zapominaj o bezpieczeństwie

fot. Straż Miejska
Latem, gdy temperatura rośnie plaże i kąpieliska zapełniają się ludźmi. Każdy szuka# sposobu na ochłodzenie się i jednocześnie spędzenie miło czasu, często zapominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Wiele osób na miejsce wypoczynku wybiera niestrzeżone i niebezpieczne kąpieliska. Celem Straży Miejskiej nie jest karanie lecz podniesienie świadomości mieszkańców, że kąpanie się w miejscu niedozwolonym może zagrażać życiu lub zdrowiu. Pragniemy przypomnieć Wam kilka podstawowych zasad bezpiecznej kąpieli:
1. Kąpcie się w miejscach strzeżonych przez ratowników.
2. Kąpcie się w miejscach wyposażonych w pomosty, sprzęt ratowniczy, mających łagodne piaszczyste dno oraz dobre nasłonecznienie.
3. Nie organizujcie kąpieli w miejscach o bagnistym dnie i nieuregulowanych brzegach.
4. Nie kąpcie się sami.
5. Nie przebywajcie zbyt długo w zimnej wodzie - może nastąpić nadmierne oziębienie organizmu
lub mogą nastąpić skurcze.
6. Nawet, jeśli umiecie pływać oraz, gdy posiadacie kartę pływacką nie wypływajcie zbyt daleko
bez asekuracji.
7. Nie pływajcie blisko zakotwiczonych statków, jachtów i innego sprzętu pływającego.
8. Bezwzględnie nie należy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu, a tak że bezpośrednio po spożyciu posiłku.
9. Nie wchodzimy do wody po dłuższym przebywaniu na słońcu.
10. Bardzo niebezpieczne jest pływanie po zachodzie słońca: ze względu na zapadającą ciemność możemy stracić orientację, a nie widząc linii brzegowej, obrać niewłaściwy kierunek i na skutek utraty sił może nastąpić utonięcie.
11.Nie popisujemy się lekkomyślnie, nie wszczynamy fałszywych alarmów.
Materiał: Straż Miejska
Czytaj również
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)