Przedszkole miejskie oficjalnie „otwarte”. To obiekt na miarę XXI wieku

fot. MM
1 czerwca dokonano oficjalnego „otwarcia” wybudowanego# w minionym roku przedszkola miejskiego w Mroczy. Mimo, że obiekt funkcjonuje już od września, to uroczystość oraz poświęcenie budynku nastąpiło dopiero teraz.
Uroczystość rozpoczął dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy Marian Wiśniewski, który powitał wszystkich przybyłych gości. Następnie krótkiego opisu inwestycji dokonał zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik, po czym głos zabierali uczestnicy tego szczególnego wydarzenia. Mroteccy włodarze podziękowali również wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania nowego przedszkola miejskiego. Goście zostali również poproszeni o podpisanie
pamiątkowego aktu erekcyjnego, który został włożony do specjalnej tuby. Ta została z kolei wmurowana w obiekt i będzie stanowić tzw. wehikuł czasu, czyli pamiątki oraz gadżety z dnia uroczystości – zdjęcie, rysunek dzieci, monety itp.
Symbolicznego wmurowania tuby dokonali Waldemar Chudzik, dyrektor przedszkola miejskiego w Mroczy Grażyna
Stachowska oraz przedszkolak – Melisa Domżalska.
W dalszej kolejności nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi na znak otwarcia obiektu. Do tej czynności przystąpili:
Waldemar Chudzik, przewodniczący mroteckiej rady miejskiej Jarosław Odrobiński, Grażyna Stachowska, przedszkolak
Stanisław Wojtczak, posłowie na Sejm RP Ewa Kozanecka i Piotr Król oraz wicewojewoda kujawsko-pomorski Radosław
Kempiński. Z kolei poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy ks.
dziekan Wojciech Cierniak.
Ostatnim elementem oficjalnej części uroczystości było przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków, które zakończyło się wspólnym zwiedzaniem obiektu oraz małym poczęstunkiem.
Galeria
























































Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad
Kabaret, w dniu 02-06-2022 15:32:49 napisał:
odpowiedz
Zamyślony, w dniu 02-06-2022 15:49:14 napisał:
odpowiedz
Katolik z SLD, jak nauczyciel z trzeciewnicy od frachtu oceanicznego , w dniu 02-06-2022 16:26:37 napisał:
odpowiedz
JK, w dniu 02-06-2022 22:08:40 napisał:
odpowiedz
antypis , w dniu 02-06-2022 23:32:26 napisał:
odpowiedz
Anna , w dniu 03-06-2022 14:20:05 napisał:
odpowiedz
Rodzic, w dniu 04-06-2022 18:20:35 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!