Świąteczne paczki Caritas. Łącznie 5 ton żywności dla potrzebujących
fot. Diecezja Bydgoska
Dziesięć kilogramów – tyle waży paczka świąteczna, jaką Caritas #Diecezji Bydgoskiej przygotowała w tym roku dla potrzebujących. Średnia jej wartość do około 170 złotych.
Każdego dnia jest obdarowywanych 35 osób. – W samym grudniu, tylko w naszej siedzibie, wydaliśmy pół tysiąca paczek. To łącznie pięć ton żywności o wartości około 85 tysięcy złotych – mówi dyrektor diecezjalnej Caritas, ks. prałat Wojciech Przybyła.
Podopieczni otrzymywali produkty zgromadzone dzięki wsparciu darczyńców. Wśród nich znalazły się: olej, cukier, mąka, makaron, ryż, kasza, konserwa mięsna, konserwa rybna, ogórki konserwowe, sos pomidorowy, ketchup, zupy – pomidorowa, krupnik, rosół, herbata, przyprawy, słodycze. – Dodatkowo do paczek trafiały produkty z krótkim terminem ważności, odbierane z sieci sklepowych, mięso, nabiał, pieczywo, warzywa i owoce. Łączna ich wartość to 44 tysiące złotych, a waga ponad trzy tony – dodał ks. prałat Wojciech Przybyła.
Także w najbliższy wtorek, 17 grudnia, odbędzie się wigilia dla ponad tysiąca osób. Zgromadzą się one po raz pierwszy w Centrum Handlowym Glinki przy al. Jana Pawła II 115 w Bydgoszczy. Spotkanie podzielono na dwie tury – od 14.00 do 16.00 i od 16.00 do 18.00.
Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje wigilię dla potrzebujących i bydgoszczan.
Spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek, 17 grudnia, w Centrum Handlowym Glinki przy al. Jana Pawła II 115 w dwóch turach – od godz. 14.00 do godz. 16.00 oraz od godz. 16.00 do godz. 18.00.
Zaproszenia na wieczerzę można odbierać w siedzibie Caritas – od godz. 9.00 do godz. 16.00 – przy ul. Grodzkiej 22.
Do wspólnego świętowania zaproszeni są także wszyscy, którzy tego dnia będą robić zakupy w sklepie Carrefour. Nie zabraknie śpiewu kolęd, a dla dzieci spotkania ze św. Mikołajem, który przybędzie z podarunkami. Z uczestnikami przełamie się opłatkiem ordynariusz diecezji bydgoskiej – bp Krzysztof Włodarczyk.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)