Dziś mamy 1 września 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

19 lipca 2024

"Wieś nam w duszy gra”. Konkurs adresowany do KGW

fot. ARiMR

fot. ARiMR

ARiMR zaprasza do udziału w konkursie pt. „Wieś nam w duszy gra”.

Konkurs „Wieś nam w duszy gra” jest adresowany do Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski, zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze KGW. Jego ideą jest zaprezentowanie działalności KGW, ale także panoramy polskiej wsi – otoczenia, aktywności społecznych mieszkańców, pracy w gospodarstwie, atrakcji związanych z życiem na terenach wiejskich.

Pracą konkursową jest krótki, maksymalnie 2-minutowy film nakręcony w dowolnej technice - kamerą, aparatem fotograficznym lub smartfonem. Powinien on pokazywać różnorodne aspekty i przykłady działalności Koła – udział w pokazach i konkursach (np. kulinarnych czy rękodzielniczych), a także festynach, dożynkach i jarmarkach. Mogą być pokazane działania charytatywne i społeczne. Praca może zawierać także krótką historię Koła – jak i kiedy powstało, jak promuje lokalne tradycje i kulturę. Cenne będą wypowiedzi mieszkańców wsi na temat działalności KGW.

Istotnym elementem pracy powinno być pokazanie otoczenia wsi – jej walorów przyrodniczych i krajobrazowych, a także ewentualnych atrakcji turystycznych.

Jury konkursowe złożone z pracowników Biura Prasowego ARiMR będzie oceniać nie tylko tematykę filmu, ale także jego walory artystyczne, montaż, oprawę dźwiękową itp.

Zapraszamy do działu w konkursie - na zwycięzców czekają cenne nagrody!

Założenia konkursu

Konkurs trwa od dnia 19 lipca 2024 r. do dnia 30 września 2024 r. do godziny 15.00.

Uczestnikami konkursu mogą być Koła Gospodyń Wiejskich zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez ARiMR. W Konkursie nie mogą brać udziału Koła Gospodyń Wiejskich, których członkami są pracownicy ARiMR lub osoby będące członkami ich najbliższej rodziny (tj. mąż, żona, dzieci, rodzice) oraz osoby pozostające z ARiMR w stosunku cywilnoprawnym.

Każde z Kół Gospodyń Wiejskich może zgłosić do konkursu jedną pracę (film). W przypadku zgłoszenia większej liczby prac zgłoszenie zostanie odrzucone.

Technika wykonania filmu jest dowolna (np. kamera, aparat cyfrowy, smartfon).

Szczegółowe warunki oraz zasady konkursu są określone w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie www.gov.pl/web/arimr.

Warunki konkursu

1. Filmy należy przesłać do dnia 30 września 2024 r. do godziny 15.00 na adres: konkursARiMR@arimr.gov.pl w tytule wiadomości pisząc: Konkurs KGW pt. „Wieś nam w duszy gra”.

2. Film powinien być zapisany w formacie MP4

3. Pracy powinien towarzyszyć opis zawierający: tytuł, nazwę KGW (numer KGW z Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, adres, kod pocztowy, miejscowość i województwo, adres mailowy, telefon).

4. Nadesłanie pracy na adres e-mailowy: konkursARiMR@arimr.gov.pl wraz z wypełnionym formularzem i pozostałymi załącznikami oznacza, że Uczestnik konkursu zapoznał się z treścią Regulaminu i akceptują jego treść.

5. Prace będą oceniane przez trzyosobowe jury składające się z pracowników Biura Prasowego ARiMR.

Kryteria oceny nadesłanych prac

Prace oceniane będą pod względem:

  • Jakości i estetyki;
  • Siły przekazu i kreatywności;
  • Spójności treści filmu z tematyką konkursu.

Ogłoszenie wyników

Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości dnia 11 października 2024 r. na stronie internetowej ARiMR: www.gov.pl/web/arimr

Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie ARiMR oraz profilach Agencji w mediach społecznościowych.

Nagrody

Laureaci I, II i III miejsca zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi o łącznej wartości do 4500 złotych brutto, tj. odpowiednio 2000 złotych brutto, 1500 złotych brutto i 1000 złotych brutto. Wyróżnione Koła otrzymają upominki z logo ARiMR.

Dodatkowym elementem honorującym nagrodzone i wyróżnione Koła będzie fakt, że ich prace mogą zostać wykorzystane w działaniach informacyjno-promocyjnych ARiMR.

Materiały:

REGULAMIN KONKURSU KGW
REGULAMIN_KONKURSU_KGW.pdf 0.19MB
ZAŁĄCZNIK NR 1 formularz KGW
ZALACZNIK_NR_1_formularz_KGW.pdf 0.09MB
ZAŁĄCZNIK NR 1.1 KGW
ZALACZNIK_NR_11_KGW.pdf 0.18MB
ZAŁĄCZNIK NR 1.2 KGW

Źródło: ARiMR

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
0

Przygotuj się na pierwszy dzwonek. Zadbaj o kręgosłup swojego dziecka

Właściwe dopasowanie plecaka lub tornistra# wpływa na postawę dziecka oraz jego komfort. Jak zatem prawidłowo go nosić, aby nie obciążał kręgosłupa najmłodszych?

(czytaj więcej)
0

Nawłoć kandyjska to IGO. Wygląda pięknie, ale zagraża innym roślinom

Nawłoć kanadyjska kwitnie od lipca do #października, najbardziej intensywnie od połowy sierpnia do końca września. Występuje na terenie niemal całego kraju. Chociaż w lecie kwiaty nawłoci kanadyjskiej wyglądają pięknie, to jest gatunkiem inwazyjnym, który zagraża gatunkom rodzimym.

(czytaj więcej)
0

Bidony coraz bardziej popularne. Zapobiegaj rozwojowi bakterii

Bidony oraz wielorazowe butelki do wody są bardzo popularne# wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki nim mamy wodę zawsze pod ręką, co pomaga nam utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia, zarówno w trakcie codziennych aktywności, jak i w pracy, w szkole czy podczas treningów.

(czytaj więcej)
0

Jak upał wpływa na ludzki organizm? Chroń się przed słońcem

Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza# przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi - w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12 – 13.

(czytaj więcej)