Dziś mamy 26 kwietnia 2025, sobota, imieniny obchodzą:

05 kwietnia 2017

Wprowadzono zakaz używania silników spalinowych na jeziorach. Zobacz, których dotyczy

fot. archiwum

fot. archiwum

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Nakielskiego podjęto uchwałę w sprawie wprowadzenia #zakazu używania jednostek pływających napędzanych silnikiem spalinowym na kilku jeziorach zlokalizowanych w powiecie nakielskim.

Zakaz wprowadzono na akwenach położonych na terenie gmin Szubin: Jezioro Wąsosz, Jezioro Skrzynka, Jezioro Żędowo i Jezioro Gąbin oraz Mrocza: Jezioro Drzewianowskie. Ma to na celu zapewnienie odpowiednich warunków akustycznych na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe.

Zakaz nie dotyczy jednostek pływających Policji, Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej, podmiotów prowadzących gospodarkę rybacką, jednostek, które wykonują zadania związane z ratownictwem oraz jednostek, których użycie jest konieczne do utrzymania cieków i zbiorników wodnych.

W tej sprawie przeprowadzono konsultacje społeczne. Sołtysi sołectw, na terenie których zlokalizowane są jeziora Wąsosz, Skrzynka, Żędowo i Gąbin oraz Jezioro Drzewianowskie, reprezentując mieszkańców swoich sołectw wyrazili pozytywne opinie dotyczące wprowadzenia zakazu.

Również sami mieszkańcy w sondażach przeprowadzonych na stronach internetowych gmin Szubin i Mrocza wypowiedzieli się za wprowadzeniem zakazu. Poproszono także o opinię Kujawsko-Pomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Włocławku, który sprawuje prawa właścicielskie w stosunku do wszystkich wskazanych jezior oraz użytkownika rybackiego Jeziora Drzewianowskiego, które poparły zamiar wprowadzenia zakazu.

Oceń artykuł: 13 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (14)

    ewka, w dniu 05-04-2017 13:51:39 napisał:

    a dla czego nie ma zakazu na jezioro w Rościminie ?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 7 (17)

    uyz, w dniu 07-04-2017 10:35:47 napisał:

    Pozamykajcie wszystkie akweny -zresztą już to zrobiliście.Wskażcie choć jeden na którym można pływać.Co powiecie tym ludziom którym pływanie dawało dużo radości która była formą rekreacji i wypoczynku. Szanowni radni wskażcie choć jedno jezioro na którym można w powiecie uprawiać taką rekreację-może zostawcie choć jedno.Piszecie o ludziach którzy wypoczywają nad Wąsoszem , Zędowem którzy nielegalnie pobudowali domki powstawiały przyczepy w strefach hydrologicznych i oprowadzają ścieki prosto do ziemi i jeziora.Żędowo wszystkie na skarpie domki nielegalnie postawione nie mają szamb i ścieka to wszystko do jeziora.Może rada powiatui ochrona środowiska się tym zajmie.Zalew Koronowski jest blisko .Co na to starosta mówiąc o małych ojczyznach jego marinie sportach wodnych i rekreacji wodnej.Zapomnał zostawic choć jedno jezioro w powiecie dla tych ludzi którzy mają inne zainteresowanie poza grilowaniem iwylegiwaniu na leżaku.Pozdrawiam

    odpowiedz

    • 2 (10)

    wodniak, w dniu 09-04-2017 15:05:56 napisał:

    pan rybak chyba pomylił swoje obowiązki co ma cisza do łapania wody bo ryb i tak w tych jeziorach już niema sam starymi i głośnymi silnikami zaczyna pracę o 5 rano skończy się cisza jest do 6 nie tylko ten pan ma pozwolenie prawno wodne sołtysi komu i kiedy rozmawiali na ten temat skończy się sprzedasz kart przez sołtysów ABW.chętnych przeciwko jemu zakładom stowarzyszenie dosyć komuny w tym powiecie .

    odpowiedz

    • 1 (11)

    wodniak 1, w dniu 16-04-2017 00:27:51 napisał:

    Witam Radę Powiatu .W czyich małych móżdżkach zaowocował tak głupi pomysł.Cała Polska odchodzi od stref bez silników spalinowych z powodu natlenienia akwenów wodnych.Mając za darmo natlenienie jezior zamykają sobie czystość wód .Zobaczcie jak wyglądają Żędowo Wąsosz same glony ciągnące się metrami.Ponadto jeśli chodzi o odpoczynek to dbając o dobro wszystkich mieszkańców powiatu nakielskiego ,powinno się tylko ograniczyć pływanie.Przykładowo wyłączyć jezioro na lipiec i sierpień w soboty i niedziele lub w godzinach jakiś wybranych.O jakich konsultacjach Państwo Radni piszecie przecież to tekst bzdur,ponieważ ich w ogóle nie było.Myśle że przed wyborami samorządowymi ktoś Wam to przypomni że wy jesteście dla społeczeństwa od których otrzymujecie pieniądze i to nie małe a nie odwrotnie.Myśle że czytając ten tekst przyjdziecie po rozum do głowy i na najbliższej sesji zrobicie poprawki służące dla wszystkich mieszkańców powiatu i nie tylko.Zycze owocnych obrad przecież wśród Was są entuzjaści sportów wodnych.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Budowa magazynów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)