Dziś mamy 26 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2024

Rozwój małych gospodarstw i premie dla rolników. Wnioski elektroniczne

fot. ARiMR

fot. ARiMR

Rolnicy, którzy złożyli wnioski o wsparcie w ramach dwóch interwencji #realizowanych z budżetu PS WPR 2023-2027: I.10.5 Rozwój małych gospodarstw oraz I.11 Premie dla młodych rolników, mogą składać wnioski o płatność za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE).

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami: 

  • Wniosek o płatność pierwszej raty pomocy należy złożyć w terminie:
  1. 6 miesięcy od dnia przyznania pomocy – w przypadku interwencji I.10.5 Rozwój małych gospodarstw,
  2. 12 miesięcy od dnia przyznania pomocy – w przypadku interwencji I.11 Premie dla młodych rolników.
  • Wniosek o płatność drugiej raty pomocy należy złożyć w terminie:
  1. po zrealizowaniu operacji, w I kwartale roku następującego po roku docelowym, jednak nie później niż do 31 marca 2029 r. – w przypadku inwestycji w Rozwój małych gospodarstw;
  2. po zrealizowaniu biznesplanu, w I kwartale roku następującego po roku docelowym, jednak nie później niż do 31 marca 2029 r. – w przypadku Premii dla młodych rolników.

Wypłata pomocy nastąpi niezwłocznie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o płatność, nie później niż w terminie 3 miesięcy od dnia jego złożenia. Ocena wniosku, oprócz kontroli administracyjnej, zgodnie z obowiązującymi regulaminami naborów może obejmować również kontrolę na miejscu.

Zachęcamy do jak najszybszego składania wniosków o płatność, co pozwoli na przystąpienie do ich oceny i weryfikacji spełnienia przez beneficjenta warunków do wypłaty pomocy oraz szybką realizację płatności.

Link do Instrukcji wypełniania wniosku o płatność:

Rozwój małych gospodarstw – nabór wniosków od 28 września do 24 listopada 2023 r. - otwórz

Premie dla młodych rolników – nabór wniosków od 30 sierpnia do 27 października 2023 r. - otwórz

Premie dla młodych rolników – nabór wniosków od 19 czerwca do 16 sierpnia 2024 r. - otwórz

Źródło: ARiMR

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Rejestracja BDO
500PLN
Budowa magazynów
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Inwestycje w regionie

Kończymy doświetlanie przejść dla pieszych i realizujemy nowe #ciągi dla pieszych i rowerzystów. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Sprawdzamy stan realizacji w woj. kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
0

Korzystaj ze słońca rozsądnie. O czym trzeba pamiętać?

Przyszło lato, więc chcemy jak najwięcej czasu spędzać# na świeżym powietrzu. Trzeba jednak pamiętać, że nadmiar promieniowania słonecznego może być dla nas szkodliwy. Pamiętaj o regularnym stosowaniu kremów z filtrem i unikaj przebywania na bezpośrednim słońcu.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)