Dziś mamy 6 października 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

18 września 2022

„Barwy Lata–Dary Jesieni”. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem

fot. MM

fot. MM

18 września mieszkańcy powiatu nakielskiego tłumnie zjechali się do # Minikowa, a wszystko za sprawą jesiennych targów ogrodniczych. Nie było to jednak jedyne wydarzenie odbywające się tego dnia na terenie Kujawsko–Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Barwy Lata–Dary Jesieni, Dzień Kukurydzy, Soi, Buraka Cukrowego oraz Ziemniaka – to wydarzenia, które skierowane były przede wszystkim do miłośników rolnictwa oraz ogrodnictwa. Ich celem była promocja i popularyzacja różnych form przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, regionalnych produktów kulinarnych, rękodzieła i sztuki ludowej.
W programie Barw Lata–Darów Jesieni znalazł się rzecz jasna kiermasz ogrodniczy, ale nie zabrakło również prezentacji twórczości ludowej oraz stoisk z produktami pszczelarskimi oraz żywnościowymi od lokalnych wytwórców i Kół Gospodyń Wiejskich.

Miłośnicy zwierząt mogli także obejrzeć pokaz drobnego inwentarza (króliki, drób ozdobny, gołębie, ptaki egzotyczne, alpaki). Była to doskonała okazja do integracji hodowców z regionu – zarówno tych wieloletnich, jak i początkujących. W niedzielę w Minikowie pojawiło się ponad 100 wystawców i 5 tys. odwiedzających.

Z kolei w programie Dnia Kukurydzy, Soi, Buraka Cukrowego i Ziemniaka można było przyjrzeć się rozmaitym odmianom wspomnianych warzyw oraz wziąć udział w tematycznych pokazach, prelekcjach oraz prezentacjach połączonych z degustacją odmian ziemniaków wiodących hodowli. Chętni mogli także uczestniczyć w konkursach „Na najsmaczniejszą odmianę” oraz „Ziemniak w tradycji Kujaw i Pomorza”.

Podczas Targów dokonano także podsumowania kilku innych konkursów, takich jak: „Doradca roku” (etap wojewódzki), „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne” oraz „Agroliga”. Z kolei lokalne Koła Gospodyń Wiejskich wzięły udział w tradycyjnej już „Bitwie Regionów”.

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (12)

  we, w dniu 18-09-2022 17:48:20 napisał:

  Drożżżyzna !

  odpowiedz

  • -9 (19)

  Bukiecik , w dniu 18-09-2022 18:05:31 napisał:

  Znów okazja żeby wypić i zakąsić za darmochę! To trzymającym za twarz Polaków najlepiej wychodzi.

  odpowiedz

  • 3 (11)

  Gość , w dniu 18-09-2022 18:38:55 napisał:

  A Tobie "Bukiecik" najbardziej wychodzi pisanie i obrażanie ludzi.

  odpowiedz

  • 2 (14)

  Lolik, w dniu 18-09-2022 19:16:56 napisał:

  Szkoda że takie targi nie ogłaszają się tak jak np.cyrk czy jakieś żarcie z foodtracka.(Kcynia) .Czyli jakiś baner ,plakat . Z chęcią bym pojechał a tak dowiaduję się po fakcje z internetu. Rzadko wchodzę na strony internetowe a taki plakat rzuca się w oczy. Może na przyszłość....

  odpowiedz

  • -8 (8)

  Ja, w dniu 18-09-2022 20:59:44 napisał:

  Pocałujcie misia w pupę aż zamruczy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  Odwiedzajacy, w dniu 18-09-2022 22:25:14 napisał:

  Impreza bardzo dobrze zorganizowana. Panie z Kgw miały wspaniałe przygotowane stoiska, bardzo ładnie ubrane w barwy lata jak i dary jesieni. Dobrze, że byłam i widziałam ich pracę bo po obejrzeniu zdjęć zrobiło mi się smutno. Jak można takie zdjęcia wrzucić, porażka. Panią rayuluje pomysłowości i pracowitości.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Baba, w dniu 19-09-2022 07:30:53 napisał:

  Informacji jakie koła były na podium brak. I konkursie ziemniaczanym i w Bitwie Regionów.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Gruby, w dniu 19-09-2022 08:09:13 napisał:

  Ceny kosmos to jakaś parodia

  odpowiedz

  • 0 (0)

  rolnik, w dniu 19-09-2022 09:42:51 napisał:

  podwojny haracz wzieli za akcje ksc to teraz maja na nagrody i imprezy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)