Dziś mamy 1 lipca 2022, piątek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2022

„Koliber” działa już 11 lat. Świętowano jego jubileusz

fot. ML

fot. ML

Minęło już 11. lat od kiedy powstał Nakielski Ośrodek Terapii Uzależnień „Koliber”. Z tym wydarzeniem # zbiegła się też 5. rocznica Poradnia Terapii Uzależnień w Szubinie i to właśnie w jej siedzibie zdecydowano się celebrować jubileusze obu ośrodków.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00 od krótkiej prezentacji, przygotowanej przez Ilonę Kamińską – dyrektorkę Nakielskiego Ośrodka Uzależnień. W niej przedstawiono historię, kadrę oraz cele, jakie realizują obie instytucje.

Po prezentacji Ilony Kamińskiej przyszedł czas na wykład Roberta Rejniaka – przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomani w Bydgoszczy i opowieść pana Zdzisława, jednego z podopiecznych Ośrodka. Historia, którą przedstawił pan Zdzisław, traktowała o procesie rzucania alkoholu, jego punkcie krytycznym, momencie decyzji o terapii i próbach pojednania z rodziną.

Spotkanie zwieńczono wręczeniem statuetek w kształcie kolibrów dla osób, które zasłużyły się dla ośrodka. Po ich przekazaniu gratulacje złożyli przyjaciele „Kolibra”, wśród nich burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik.

Oceń artykuł: 9 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (9)

  Kl, w dniu 21-06-2022 17:18:04 napisał:

  Esbek daje świadectwo. Żal było słychać.

  odpowiedz

  • 13 (13)

  Tadziu Paterczok z Sobieskiego , w dniu 22-06-2022 08:32:46 napisał:

  Można by w Paterku otworzyć świetlicę Kolibra , u nas na osiedlu wiele osób ma problemy. A z nudy to ...

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Tęcza, w dniu 22-06-2022 13:24:28 napisał:

  Tadziu , chodzisz jeszcze do klubu pić ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)