Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

29 października 2022

„Szkoła pamięta”. Symbolicznie zapalili znicze

fot. pow.

fot. pow.

Już po raz drugi nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

W ramach tej inicjatywy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego i jego zastępczyni wraz z nauczycielką historii odwiedzili lokalne miejsca pamięci. Na lekcji historii uczniowie dowiedzieli się o historii rodu Koczorowskich, o tym, że w czasie II wojny światowej Iwona i Andrzej Dunajewscy, Maria Koczorowska brali udział i polegli w powstaniu warszawskim. Minutą ciszy i symbolicznym zapaleniem znicza oddaliśmy im hołd. Młodzież minutą ciszy oddała też hołd księdzu Eustachemu Wojciechowskiemu, który był aresztowany przez hitlerowców, przetrzymywany w obozie w Górce Klasztornej i rozstrzelany w Paterku, a także żołnierzowi AK Komendantowi Obwodu Wyrzysk Armii Krajowej, Benedyktowi Musiałowi.

Materiał: Anna Nowakowska / SP Witosław

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)