Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2021

„Park Jagiełły służy tylko młodocianym przestępcom, a nie normalnym mieszkańcom”

fot. archiwum

fot. archiwum

Otrzymaliśmy niepokojącą wiadomość od# mieszkanki Mroczy. W swojej wiadomości poruszyła temat nagannego zachowania młodzieży w parku Jagiełły. Treść poniżej.

Od 30 lat mieszkam w Mroczy nieopodal parku Jagiełły i tego co aktualnie wyprawia się w parku godzinami wieczornymi przechodzi ludzkie pojęcie. Nagminnie dewastowane śmietnik, spożywanie alkoholu i środków odurzających przez młodzież, słownictwo jak z rynsztoku. To już codzienność. W godzinach wieczorno-nocnych hałas, muzyka, krzyki, śmiechy a niedawno zdewastowana toaleta. Sytuacja pogarsza się z roku na rok, w Mroczy przybywa coraz więcej „młodych gniewnych” rośnie też fala „pijaczków” spożywających alkohol tuż za mostem i nad tym wszystkim brakuje kontroli. Pamiętam jeszcze czasy, kiedy policja czy straż miejska spacerowała kontrolnie po parku teraz ni widu ni słychu. Czy władza naszej gminy choć raz pomyślała nad tym, aby w trosce o komfort innych mieszkańców zainwestować pieniądze z gminnego budżetu na monitoring lub poszerzenie działalność straży miejskiej w celu kontroli miast? Z tego co wiadomo na całe miasto i gminę jest tylko 3 strażników, a w realiach tego co się dzieje w Mroczy to za mało, gdyż policja ma także ręce pełne roboty. Wydaje mi się, że Park Jagiełły służy tylko młodocianym przestępcom, a nie normalnym mieszkańcom, bo strach nawet tamtędy przechodzić.

Materiał: Mieszkanka Mroczy

Oceń artykuł: 18 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (65) Zgłoś naruszenie zasad

  • 14 (14)

  m, w dniu 14-06-2021 10:53:39 napisał:

  Niektórym tym "młodym gniewnym" ewidentnie przydałby się "plaskacz" wychowawczy... Tylko wtedy będzie wielkie larum, że osiemnastoletnie "dziecko" się bije... Skoro są na tyle dorośli, że palą, piją, śmiecą, obmacują się i potrafią przeklinać, to niech również ponoszą dorosłe konsekwencje.

  odpowiedz

  • -3 (7)

  MamaNastolatka, w dniu 14-06-2021 11:07:20 napisał:

  A może władze naszej gminy uwzględniliby w planach budowy placu zabaw przy nowym przedszkolu również miejsce dla młodzieży? Obecne place przeznaczone są wyłącznie dla mniejszych dzieci. Gdzie ma się podziać nasza młodzież? Jak wiadomo sport i ruch fizyczny pomagają rozładować nadmiar emocji - a wiek nastolatków jest ich pełen. Jest to czas, w którym decydującą rolę odgrywa akceptacja przez grupę rówieśników, do której należą. Nie zmienimy tego. Dzieci są wrażliwe na aprobatę i dezaprobatę społeczną. Skate parki czy, coraz popularniejsze w naszym kraju, street workouty są miejscami, w których nastolatki mają okazję by pozbyć się nadmiaru energii oraz uspokoić burzę emocji szalejącą w ich głowach. „Place zabaw dla nastolatków“ mogę przynieść więcej pożytku niż ewentualnej szkody. Może czas pomyśleć o naszej młodzieży, która w Mroczy nie ma gdzie spędzać wolnego czasu, więc "błąka" się po parkach itp. Pozyskane nowe środki stwarzają ku temu świetną okazję.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 7 (11)

  Irek, w dniu 14-06-2021 11:18:34 napisał:

  Fakt taki , że powoli zanika szacunek i strach do policji. Młodzież potrafi śmiać się w twarz przy interewencji. 25 lat wstecz kiedy Mrocza rządzili czarni każdy miał w porach ze strachu jak przejeżdżali swoim radiowozem siedzieliśmy wtedy u Peli na rynku pod parasolami nie było głupich tłumaczeń dostało się pałka i zawitaliśmy na chate . Teraz młodzi maja to centralnie w dupie

  odpowiedz

  • 14 (14)

  Magda, w dniu 14-06-2021 11:29:39 napisał:

  Myśle ze jedyna przyczyna takich zachowań jest ewidentny brak ojcowskiej twardej ręki i pępowina nieodciętą od mamusi. Doszło do tego ze dzieci potrafią uderzyc matkę opluć ojca i iść swoją droga a rodzice udają ze deszcz pada gdy pluje im się w twarz. Brak respektu to największy problem. Szukając akceptacji u rówieśników każdy swego czasu popełniał głupoty. W Mroczy szerzy się problem narkomanii wśród młodzieży i to jest największy problem , jeśli rodzic nie jest w stanie zapanować nad swoim dzieckiem to kto to zrobi ? Dillerka w Mroczy rośnie w szwach a każdy udaje ze nie ma problemu. Rodzice są oślepieni , w domu syn czy córka grzeczni a wyjdą z domu i przybierają inna twarz.

  odpowiedz

  • 5 (9)

  GOŚĆ, w dniu 14-06-2021 15:19:20 napisał:

  To kolejny przykład "nieobecności" mroteckich włodarzy w życiu mieszkańców miasta !!!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Xxx, w dniu 14-06-2021 15:53:09 napisał:

  Sama prawda. Ja idąc z dzieckiem przez park nie przysiądę na ławce pełnej butelek,puszek i niedopałków .

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Mieszkanka Mroczy, w dniu 14-06-2021 15:57:26 napisał:

  Mieszkam w Mroczy od lat i dopiero w zeszłym roku zaczęłam się obawiać przejść po ciemku parkiem. Raz już zostałam zaczepiona przez taką zgraję małolatów, jak zwróciłam uwagę gdy rzucali koszem na śmieci po chodniku, zostałam wyzwana i powiem szczerze, że bardzo się tego przestraszyłam. Młode szczyle 13-15 lat z papierosem w gębie i z piwem w łapie siedzą sobie jakby nigdy nic. Przekleństwa lecą takie, że uszy więdną. Dziewczyny zachowują się jak małpy, krzyczą, piszczą, biegają jak nakręcone a chłopcy mają z tego ubaw. Jakbym ja za młodu się tak zachowywała, to matka z ojcem by ze mnie skórę chyba zdarli. Widać bezstresowe wychowanie. Ja rozumiem jakby tam się spotykali porozmawiać Aż, czy posiedzieć, ale JAK NORMALNI LUDZIE. Aż strach pomyśleć, że ta młodzież to nasza przyszłość.

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Pks, w dniu 14-06-2021 16:04:04 napisał:

  Czesto przyglądam się uczniom mundurówki, którzy czekaja na autobus przy biedronce. Same przekleństwa, zachowanie poniżej wszelkich norm, podejrzewam że stado zwierząt lepiej by się zachowało niż te elementy. Ten mundur pasuje I'm pięknie z tym słownictwem. Wstyd.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  8348, w dniu 14-06-2021 16:07:47 napisał:

  Nie wspomnę już o tym jak siedzą na moście z plecakiem na plecach z którego leci muzyka z takim słownictwem „jeb.. kur... chu... pizd...” i to 13 letnie dziecko brakuje mi lat 90 kiedy za coś takiego od obcego dostalbys w mordę i bal się nawet poskarżyć matce ze ktos ci zwrócił uwagę... Wytępić tych gówniarzy z tego parku.

  odpowiedz

  • 10 (12)

  Turbo Mroczak, w dniu 14-06-2021 16:11:39 napisał:

  Dokładnie! Mrotecka policja i straż miejska jedyne co robią, to rundki radiowozami za nasze podatki, a pieszego patrolu nie widziałem od lat! RUSZAC TE SIEDZACE DUPSKA I PATROLOWAC ULICE A NIE JEZDZICIE W KÓŁKO PIOTRA-KOSCIUSZKI-RUNDKA NA PARKINGU PRZY NOWEJ HALI-PIOTRA

  odpowiedz

  • -3 (7)

  Ajs Popierdalacz, w dniu 14-06-2021 16:19:15 napisał:

  Pretensje to mozecie miec do waszego kochanego rzadu. Co te dzieciaki maja robic? Nie ma zadnych zajec w tej dziurze, szkoly byly zamkniete, teraz wakacje, ludzie. Jakbyscie nigdy mlodzi nie byli, czasy sa jakie sa nie zatrzymaly sie Gierku... wszystko idzie do przodu z dnia na dzien...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 12 (14)

  Cna, w dniu 14-06-2021 16:25:16 napisał:

  A co ci straż czy policja poradzi ? Podjada postrasza pojadą do rodziców rodzic udaje głupka ze synek czy córka są grzeczni ze dobrze się uczą a jak zamkną się drzwi radiowozu to synuś czy córunia strzelają z palców i krzyczą CHWDP po czym idą wieczorem rozjebac kolejny śmietnik znak drogowy czy cokolwiek . To wina rodziców ! Brak metod wychowawczych , profilaktyczny wpier...ol nikomu w życiu nie zaszkodził a doczekaliśmy się czasów ze dzieciaki rządzą rodzicami a nie rodzic nimi

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  Cna, w dniu 14-06-2021 16:35:26 napisał:

  Do czego to doszło , gminę nie stać na wzmożenie kontroli miasta bo burmistrzowi trzeba płacić pensje , interwencje straży to tylko latanie od sąsiada do sąsiada bo jeden na drugiego kabluje w ciągu dnia po 3x a bo grilla odpala a bo w piecu pali a bo smieci wyrzuca a bo pies za głośno szczeka. Takich mamy ludzi w Mroczy , konfidentów sąsiad sąsiadowi i tylko tak w kolko to brak czasu na poważne problemy i jak zwykle brak finansów. Doczekaliśmy się o jednego strażnika więcej a kiedyś było ich 7 wtedy był porzadek. Policja ma wyjebke. Zapraszam do bitcoina tam to dopiero jest melina

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Matka, w dniu 14-06-2021 16:41:58 napisał:

  Nie wymagajcie cudów od policji czy strażników czy kuzwa księdza proboszcza , ze nawróci wasze dzieci pozbawione kultury i szacunki do ludzi . Zakasaj rękawki droga matko drogi ojcze i do roboty nad kształtowaniem światopoglądu i kręgosłupa moralnego własnego dziecka. Jeśli nie Ty to kto ? Nikt za Ciebie tej roboty nie odwali , to jakie jest nasze dziecko świadczy tylko i wyłącznie o nas - jakimi rodzicami jesteśmy i jakie błędy wychowawcze popełniamy.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Michalek, w dniu 14-06-2021 17:07:32 napisał:

  Sama prawda ....nic dodać nic ująć ..nareszcie rozsądna wypowiedź kochani zacznijmy od nas samych , naszych dzieci , wnuków

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mroczanin, w dniu 14-06-2021 17:15:06 napisał:

  A dziś sobie jak nigdy na rynku po godz 16 ćpun pokazywał jak to na haju.To jest wizytówka Mroczy.Brak pieszych patroli od wielu wielu lat.Temat rynku,parku jednego i drugiego od wielu lat aż dojdzie do jakieś tragedi.

  odpowiedz

  • 9 (9)

  J, w dniu 14-06-2021 17:16:00 napisał:

  Wyłapać raz dla przykładu, spisać, zabrać na izbę dziecka, niech szanowni rodzice odbiorą za pokwitowaniem i po uiszczeniu mandatu, rygorystyczne pouczenie, odpowiednie pismo do szkoły, jakaś forma dozoru i prac społecznych... Niech się jeden gówniarz z drugim zastanowią następnym razem, gdzie i jak się bawią... Zresztą spora grupa z nich to już znane w Mroczy młodociane celebrytki i celebryci...

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Ach ty świecie, w dniu 14-06-2021 17:51:23 napisał:

  Ja w Mroczy od niedawna. Zawsze mówili że to miasto ćpunów itp. Nie chciałam wierzyć ale faktycznie. Co rusz kogoś łapią za posiadanie. Przez park też strach przechodzić.

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Patomroczak, w dniu 14-06-2021 18:58:06 napisał:

  Pozdrawiam Izuunie z mroteckiego jak i nakielskiego parku ...beczka... z czym do ludzi

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Czambałamba, w dniu 14-06-2021 19:03:44 napisał:

  Izula czas się ogarnac

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Love PiS , w dniu 14-06-2021 19:07:10 napisał:

  Bitcoin na rynku to legalny lokal do transakcji dilerskich hahaha

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Love PiS , w dniu 14-06-2021 19:10:34 napisał:

  Mrocza - kraina amfa i kryształem płynąca ...

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Hhha, w dniu 14-06-2021 20:52:51 napisał:

  Izka wali w parku pozdro jak zul

  odpowiedz

  • -5 (11)

  Marta, w dniu 14-06-2021 21:29:13 napisał:

  Pozdro dla izy naćpanej z parku pozdrawiam Jej rodzicow tez i zbyszka

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Asik , w dniu 14-06-2021 21:39:45 napisał:

  Meta amfa amfa meta…..

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Zatroskany mieszkaniec Mroczy , w dniu 14-06-2021 22:04:44 napisał:

  Ćpuny do wora, wór do jeziora. Roczniki po 2002 to największa patologia i nie tylko w Mroczy.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  997, w dniu 14-06-2021 22:14:34 napisał:

  Dla mnie to jest śmieszne.. co wam dadzą te komentarze??? Zminicie świat tylko samym gadaniem?? Niech każdy spojrzy najpierw na siebie a potem na kogoś . Łatwo jest patrzeć na kogoś a na samego siebie nie ? Chcesz coś zmienić to zacznij od własnej osoby potem możesz mówić o innych!!! Kiedy stała się komuś krzydwa w praku ? Bo ja sobie nie przypominam . Pozdrawiam tych co lubią duzo gadać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Elixir , w dniu 14-06-2021 22:53:10 napisał:

  Ale macie pole do popisu pseudo ideały...A założę się że najwięcej do powiedzenia i wypisywania obraźliwych tekstów mają Ci którzy IQ mają na poziomie zerowym. Obyście kiedyś poczytali o sobie. Żenada.

  odpowiedz

  • 6 (8)

  M, w dniu 14-06-2021 23:05:22 napisał:

  Te wszystkie komentarze są za przeproszeniem gówno warte. Pierwsza sprawa, anonimowo każdy potrafi napisać żeby spieprzyć komuś reputacje, zazdrośni ze się powodzi? Żal dupke ściska? Ciekawe czy byłoby wam do śmiechu jakby o waszej osobie takie rzeczy wypisywali ;) Następnym razem NAJPIERW przed napisaniem czegoś trzeba użyć główki i mieć świadomość jakie konsekwencje możecie ponieść za komentarze w których kogoś oczerniacie. Druga sprawa, myśle że słowa zawarte w powyższych komentarzach „młodzi przestępcy” są przesadą, najpierw trzeba zapoznać się ze znaczeniem danego słowa a dopiero potem go używać.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 2 (4)

  Elixir , w dniu 14-06-2021 23:18:51 napisał:

  Ciekawe czy pseudo ideały są świadome tego że IP bardzo łatwo sprawdzić :) Brawo za bezmyślność możecie być z siebie dumni. Zgadzam się z "M".

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Xukierek325, w dniu 14-06-2021 23:28:04 napisał:

  Ploty a prawda bardzo się różnią misie kolorowe wiec mała się nie przejmuj zazdrosnym i zawistnymi ludźmi

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (6)

  Ja, w dniu 15-06-2021 06:07:39 napisał:

  Przecież policja mrotecka i straż boją się chodzić po ciemku przez park..czego wymagacie od nich ...wszytko ,wszystkim ale mimo wszystko jak rządził pan Klesinski to był porządek w gminie a teraz co się dzieje to jakas masakra

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (8)

  Ojciec, w dniu 15-06-2021 09:09:37 napisał:

  Po prostu młodzi nie maja szacunku do niczego ani do nikogo. I to wynoszą z domów. Taka jest prawda. Kończą 18 lat obowiązkowo prawko i samochód od rodziców bądź za rodziców. Samowolka i co to nie oni. A dostałby jeden z drugim liścia na twarz to z biegiem do tatusia albo co najlepsze na policję. A w kolegach jaki to on geroj nie jest bo kurła znak wygnie i śmietnik skopie. No naprawdę jest taki fantastyczny. Koledzy jego powinni mu brawo bić. Bo jest taki fajny. Żałosne to wszystko.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  ***** ***, w dniu 15-06-2021 09:13:54 napisał:

  Tylko i wyłącznie wina rodziców , jeżeli gówniarz jest niepełnoletni , a jak już ma 18 to jak przegina z prawem narkami i jest patolem to do Potulic chociaż na pół roku , dupa pęknie i się odechce

  odpowiedz

  • 2 (6)

  tak być nie moze , w dniu 15-06-2021 09:18:02 napisał:

  Oburzają się o ten artukul Ci , którzy twierdzą ze nic tam nie robią i nie widza w tym nic złego ze ktos dewastuje toaletę której koszt naprawy wynosi naście tysięcy , wyrywa śmietniki , przewraca ławki , wypisuje na murach sprayem idiotyczne hasła , przewraca znaki drogowe , rzuca butelkami , zostawia po sobie smieci , klnie w obecności dzieci , spluwa na chodnik , i po 22 nie potrafi zachowywać się cicho . Wg was to wszystko jest wporzadku ? Brawo Ty ...

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Mama, w dniu 15-06-2021 09:21:59 napisał:

  A ja tym wszystkim co to robią życzę od siebie z całego serca zeby ich dzieci przyniosły im jeszcze gorszy wstyd i narobiły podwójnych kłopotów wtedy poczujecie smak tego co czuja wasi rodzice musząc się za was wstydzić . Karma wraca!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Nitrohunter , w dniu 15-06-2021 14:05:46 napisał:

  A tych dwóch typów z parku co zostali złapani z towarem i sobie żółte papiery wyrabiali aby nie iść na obstrukcję 4 liter w Potulicach gdzie są ? ...bo nie widać coś ich na Mroczy

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Halo co tu się odwala , w dniu 15-06-2021 14:18:09 napisał:

  Zastanawiam się gdzie jest policja powinni wieczorem zrobić nagonkę każde wyjście z parku zastawić podjechać furgonami pospisywac patole i sru do kibitki niebieskiej i na posterunek .to jest parodia ta dzieciarnia mrotecka za niedługo będą tam z kosami stali jak w latach 90 w Polsce aż dojdzie do tragedii

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Nowy mieszkaniec, w dniu 15-06-2021 19:09:16 napisał:

  A może by tak zaprotestować bezpośrednio przez gmina I coś wywalczyć zacznijmy działać bo tylko w ten sposób coś osiągniemy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  Mieszkanka, w dniu 15-06-2021 20:36:37 napisał:

  Nie sadze , to nie gmina musi podjąć działanie ( ewentualnie zamontować monitoring ) tylko rodzice musza wziąć się za wychowanie dzieci

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Weteran , w dniu 15-06-2021 22:02:32 napisał:

  Co się dziwić ze policji się nie boją skoro ci nasi mroteccy mundurowi wyglądają jak dzieciaki z gimnazjum, ostatnio wieczorem jeździło takich dwóch co od pibera żula po liściu by dostali i zapłakani uciekli na komendę się wypłakać... Za moich czasów uciekaliśmy z rynku jak tylko było słychać poloneza a jeszcze nie widać...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Montażysta , w dniu 17-06-2021 15:03:50 napisał:

  Mi się tu podoba miła atmosfera i przyjaźni ludzie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Budowa stanu surowego
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)