Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

23 lutego 2024

100 tys. zł na przebudowę pomostu. Umowa podpisana

fot. Starostwo Powiatowe

fot. Starostwo Powiatowe

Dzisiaj starosta nakielski Tadeusz Sobol wraz z wicestarostą# nakielskim Tomaszem Miłowskim w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisali umowę o dofinansowanie w wysokości ponad 100 tysięcy złotych na przebudowę istniejącego pomostu na Przystani Powiat Nakielski w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Umowa została podpisana z wicewojewodą kujawsko-pomorskim Dariuszem Kurzawą. Obecna była również dyrektorka Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Pani Elżbieta Siemiątkowska.

Zadanie, które otrzymało dofinansowanie to przebudowa istniejącego pomostu na Przystani Powiat Nakielski. Przebudowany pomost poprawi estetykę miejscowości, stworzy warunki do bezpiecznego, aktywnego i miłego spędzania czasu wolnego nad Notecią całych rodzin - mieszkańców i turystów. Swoim wyglądem, formą wkomponuje się do warunków otoczenia. Zmodernizowana baza rekreacyjno-turystyczna w postaci przebudowanego pomostu przyczyni się do wzrostu atrakcyjności turystycznej nie tylko Nakła nad Notecią, ale także całego powiatu.

Materiał: Magdalena Stepka - Wydział Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 23 42

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)