Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

02 października 2023

20-lecie stowarzyszenia LUKS "Feniks" Mrocza. Uroczysty jubileusz

fot. powierzone

fot. powierzone

W sobotę, 30 września Ludowy Uczniowski Klub Sportowy# „Feniks” Mrocza, w sposób uroczysty, obchodził swoje 20-lecie istnienia.

Klub powstał w 2003 r. z inicjatywy nauczyciela mroteckiej szkoły podstawowej Pana Wiesława Śmielińskiego.

Dnia 20 października 2003 r. powołano Komitet Założycielski w skład, którego weszli: Wiesław Śmieliński, Marcin Klebs, Jacek Książek, Sebastian Mazur oraz Jarosław Odrobiński.

Pierwsze walne zebranie, na którym wybrano władze Klubu odbyło się 3 listopada 2003 r., Pierwszym prezesem został Wiesław Śmieliński, który swą funkcję pełnił do 2007 r. Kolejnym prezesem został Janusz Paliwoda, a obecnie od 2012 r. funkcję prezesa pełni Marcin Klebs.

Ideą stworzenia Klubu oraz ideą, która mu cały czas przyświeca jest zainteresowanie sportem powszechnym, czyli szkolnym i rekreacyjnym. Od samego początku istnienia Stowarzyszenie LUKS Feniks Mrocza ściśle współpracuje ze Szkołą Podstawową w Mroczy, która też jest siedzibą organizacji.

Przez te 20 lat  Klub jest organizatorem wielu imprez dla dzieci i młodzieży. Do najbardziej znanych należą:

- Puchar Ziemi Krajeńskiej w Mini Koszykówce Dziewcząt,

- Turniej Sołectw z okazji Dnia Dziecka,

- Wrześniowe Biegi Feniksa,

- Grudniowy Turniej Halowej Piłki Nożnej,

W sobotnie popołudnie, w restauracji MGOKiR ,,Pod kunami”  odbyła się oficjalna uroczystość podsumowująca 20-lecie istnienia klubu

Na spotkanie przybyli członkowie Komitetu Założycielskiego, członkowie Klubu, sportowcy, oraz zaproszeni goście : Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Pan Jarosław Okonek, Dyrektor SP Mrocza Pani Agnieszka Klebs, Dyrektor MGOKiR Pan Marian Wiśniewski oraz Radny RM Pan Tomasz Tarnolicki. Którzy pogratulowali sukcesów, życząc dalszych osiągnięć i kolejnych jubileuszy.

Na zakończenie części oficjalnej,  Prezes LUKS „Feniks” przypomniał historię Klubu  i podziękował wszystkim osobom, sponsorom  i instytucją, które wspierają stowarzyszenie.

Obecny skład Zarządu to :

Prezes - Marcin Klebs,

Wice Prezes – Iwona Zielińska

Skarbnik - Wiesław Śmieliński

Sekretarz – Agnieszka Dulińska

A Członkowie to: Monika Sobieszczyk,  Arkadiusz Lange oraz Damian Jóźwiak

Materiał: Marcin Klebs

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 20 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)