Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

02 stycznia 2023

32. Challenge "Złotej Sztangi" PZPC. Monika Marach triumfuje wśród kobiet

fot. PZPC

fot. PZPC

W ostatnich godzinach 2022 roku poznaliśmy rozstrzygnięcia 32. Challenge "Złotej Sztangi" PZPC #i 6. Plebiscytu "Herkules" na najlepszą zawodniczkę i zawodnika polskich ciężarów w sezonie 2022. Wśród pań triumf Moniki Marach, w męskim gronie po wygraną sięgnął Piotr Kudłaszyk. Ta dwójka uzyskała najwięcej punktów za cały 2022 rok. To bardzo sprawiedliwy wybór!

Od roku 2020 w challenge i plebiscycie obowiązuje punktacja, taka sama, jaką na witrynie www.podnoszenieciezarów.pl wprowadził były świetny zawodnik, obecnie pracownik Działu Szkolenia w Biurze PZPC Daniel Dołęga. Wspomaga go znany statystyk ciężarowego sportu Zbigniew Gorlewski. Na stronie www.podnoszenieciezarów.pl zaprezentowane są też pełne zestawienia i klasyfikacje za sezon 2022! Prezentujemy je także poniżej.

W 32. Challenge „Złotej Sztangi” PZPC oraz 6. Plebiscycie „Herkules” za rok 2022 najlepszymi okazali się nasi brązowi medaliści mistrzostw Europy seniorów – Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza) i Piotr Kudłaszyk (Budowlani Kucera Nowy Tomyśl). Monika wygrywa challenge i plebiscyt po raz pierwszy w karierze, Piotr – obronił pozycję sprzed roku. Wielkie gratulacje! W punktacji klubowej triumfowali – wśród kobiet: MGLKS Tarpan Mrocza i wśród mężczyzn - Budowlani Opole. Tarpanki wygrały po raz trzeci, ekipa z Opola – po raz szósty!

Przypomnijmy - miniony 2022 rok był świetny, jeśli chodzi o nasz medalowy bilans – w dwuboju nasze sztangistki i sztangiści wywalczyli 27 medali w dwuboju, a za rwanie, podrzut i dwubój jest ich aż 79!

32. Challenge "Złotej Sztangi" PZPC i 6. Plebiscyt "Herkules" 2022 wygrali ci, którzy medale dla Polski wywalczyli jako pierwsi! Monika Marach i Piotr Kudłaszyk stanęli na trzecim stopniu podium w dwuboju w ME kobiet i mężczyzn w Tiranie. Uczynili to w ME jeszcze po razie – Monika została wicemistrzynią Europy do lat 20 w Durres, a Piotr Kudłaszyk w tej samej imprezie był trzeci w ME U23. Po dwa medale zdobywały też - Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko) i Martyna Dołęga (MLKS Siedlce Nowe Iganie). W Durres wicemistrzyniami Europy do lat 23 zostały Wiktoria Wołk (MGLKS Tarpan Mrocza) w kat. 64 kg i Agnieszka Zimroz (LKS Znicz Biłgoraj) w kat. 87 kg. Brązowy medale zdobywali - Natalia Chołuj (AKS Białogard) w kat. + 87 kg, Marek Komorowski (MOS Opole) w kat. 67 kg i Marcin Izdebski (Budowlani Opole) w kat. 109 kg. W ME U20 – poza wspomnianą Moniką, na podium stawały – na trzem stopniu Monika Szymanek (LKS Dobryszyce) w kat. 59 kg i wspomniana Martyna Dołęga w kat. 64 kg. Możemy się pochwalić także medalami z mistrzostw świata – do lat 17 w Leon srebro wywalczyła wymieniona już Oliwia Drzazga w kat. 49 kg, a brązowe krążki - Bartosz Burski (Nida Nidzica) w kat. 67 kg i Marek Gugała (Mazovia Ciechanów) w kat. + 102 kg. W sukcesy obfitowały sierpniowe mistrzostwa Europy siedemnastolatków i piętnastolatków w podwarszawskim Raszynie. W U17 złoto wywalczyła Martyna Dołęga w kat. 64 kg, srebrny: Oliwia Drzazga w kat. 49 kg, Zuzanna Ślipek (Zamek Gołańcz) w kat. 59 kg, Hubert Pietrzak (Nida Nidzica) w kat. 61 kg, brąz - Damian Matuszewski (Husaria Lubraniec w kat. 102 kg. W ME U15 mistrzynią Europy została Julia Machniewska (MLKPC Sokołów Podlaski) w kat. + 81 kg, wicemistrzostwo Europy wywalczyli - Amelia Łodzińska (Polwica Wierzbno) w kat. 45 kg, Andżelika Młynarczyk (Olimpijczyk Łuków) w kat. 49 kg, Julia Szczepaniak (Tarpan Mrocza) w kat. 55 kg, Kacper Filipiak (Budowlani Opole) w kat. 67 kg, Dawid Lisiak (Budowlani Kucera Nowy Tomyśl) w kat. 73 kg i brązowy medal - Florian Dąbek (Polwica Wierzbno) w kat. 81 kg i Oliwer Jabkiewicz (GCK Kobylany) w kat. 89 kg. To są dokonania biało-czerwonej sztangi w minionym 2022 roku. Na nowy, w który właśnie wchodzimy życzymy co najmniej powtórki!

Jeśli chodzi o challenge i plebiscyt - Monika Marach za 2022 rok zgromadziła 1078 punktów, drugie miejsce zajęła Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko) 953, trzecie – Weronika Zielińska-Stubińska (AZS AWF Biała Podlaska) 625. Wśród mężczyzn Piotr Kudłaszyk zgromadził 781 punktów, drugie miejsce zajął Kacper Urban (Budowlani Opole) 413 pkt, a trzecie Jarosław Samoraj (Budowlani Opole). Serdeczne gratulacje!

32. CHALLENGE ZŁOTEJ SZTANGI I 6. PLEBISCYT HERKULES 2022 - KOBIETY

32. CHALLENGE ZŁOTEJ SZTANGI I 6. PLEBISCYT HERKULES 2022 - MĘŻCZYŹNI

32. CHALLENGE ZŁOTEJ SZTANGI I 6. PLEBISCYT HERKULES 2022 - KLUBY - KOBIETY

32. CHALLENGE ZŁOTEJ SZTANGI I 6. PLEBISCYT HERKULES 2022 - KLUBY - MĘŻCZYŹNI

Materiał: Marek Kaczmarczyk / PZPC

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (1)

    Boleć ci , w dniu 04-01-2023 17:51:23 napisał:

    Moniczka gwiazda ze spalonego teatru pół kadry narodowej ją r....o Oj gwiazdeczko suknia z wybiegów a buty shein i twój czas się kończy

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Budowa hal
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)