Dziś mamy 21 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

15 maja 2024

35-lecie kapłaństwa. Jubileusz ks. Dziekana Wojciecha Cierniaka

fot. R. Czepnik (źródło: MGOKiR w Mroczy)

fot. R. Czepnik (źródło: MGOKiR w Mroczy)

W minioną niedzielę 12 maja 2024 roku odbył się# jubileusz święceń kapłańskich Proboszcza parafii pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP księdza Dziekana Wojciecha Cierniaka.

Był to wyjątkowy dzień, ponieważ kapłan obchodził swoją 35 rocznicę. Taka uroczystość to wyjątkowy czas dziękczynienia za wszelkie łaski oraz wszystko, co pozwala wzrastać i uświęcać się w kapłańskim powołaniu. Tego dnia w kościele parafialnym w godzinach porannych odbyła się msza święta.

Piękna uroczystość obfitowała w gorącą modlitwę oraz mnóstwo serdecznych życzeń i podziękowań od delegacji: Miasto i Gmina Mrocza, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy, dyrektor Małgorzata Papała, OSP Mrocza, Starostwo Powiatowe, Jarosław Odrobiński, Warsztat Terapii Zajęciowej, KGW Krukówka, KGW Mrocza, Sołectwa: Drążno, Białowieża, Kosowo, Modrakowo, Towarzystwo Świętego Wojciecha, chór Cecylia, Młodzież ze Scholii parafialnej, Koło Żywego Różańca.

Był to piękny moment, który na pewno na długo zapisze się w pamięci księdza proboszcza.

Po zakończonym nabożeństwie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Były dwa przepyszne torty, którymi częstował wszystkich parafian ksiądz dziekan.  Nie zabrakło tradycyjnego zdmuchiwania świeczki. Czas miło upłynął przy dobrej kawie i ciastku, rozmowach, wspomnieniach Naszego Proboszcza.

Z tego miejsca raz jeszcze pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji 35 rocznicy święceń kapłańskich wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa na dalszą drogę kapłańską. Życzymy obfitości, sił i wytrwałości w posłudze duszpasterskiej oraz mnóstwa uśmiechu i serdeczności ze strony wiernych. Niechaj umacnia się wiara, nadzieja i miłość. A każdy dzień niech przynosi nowe siły i radość z bycia kapłanem.

Materiał: Małgorzata Papała / MGOKiR w Mroczy

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)