Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

10 maja 2022

Apel w Witosławiu. Uczniowie przybliżyli ważne wydarzenia historyczne

fot. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

fot. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

28 kwietnia obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w# Witosławiu uroczystość z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy VII pod opieką p. Haliny Nowickiej przestawili program artystyczny pt. „Witaj maj, trzeci maj”. Podczas występu uczniowie przybliżyli wydarzenia historyczne w formie inscenizacji teatralnej. Przenieśliśmy się na kilka chwil do sali sejmowej, gdzie toczyły się ważne wydarzenia dla Polski. Król Stanisław August Poniatowski uchwalił konstytucję. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne. Program wzbogaciła prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Ewelinę Bankert. Piękną dekorację sali przygotowały: p. Roksana Jarecka, p. Anna Skubiszewska Olszak i p. Ilona Manys. Stroje aktorów zaprojektowali rodzice.

Materiał: Anna Nowakowska - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)