Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

23 października 2021

Będzie bezpieczniej. Chodnik zostanie dokończony!

fot. MM

fot. MM

Wszystko wskazuje na to, że długo wyczekiwany przez mieszkańców# Mroczy oraz sołectwa Matyldzin chodnik łączący ul. Dworzec z ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mroczy w końcu zostanie dokończony. Według zapewnień dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle Bartosza Lamprechta – ma to nastąpić w roku bieżącym.

Chodnik biegnący wzdłuż ul. Marsz. J. Piłsudskiego w Mroczy służy w dużej mierze mieszkańcom ul. Dworzec oraz Matyldzina. Problem jest jednak taki, że w pewnym momencie chodnik ten się kończy, przez co piesi muszą chodzić poboczem lub bezpośrednio po jezdni. Jest to niezwykle kłopotliwa i niebezpieczna sytuacja – zwłaszcza w nadchodzącym okresie jesienno-zimowym, o czym wspomina zresztą jedna z naszych czytelniczek. – Część dzieci czeka na autobus mniej więcej na wysokości skrzyżowania ul. Marsz. J. Piłsudskiego i ul. Dworzec, ale część z nich po prostu woli iść na piechotę. Nie ma w tym nic złego, ale póki nie ma chodnika na całej długości trasy do szkoły w Mroczy, to takie rozwiązanie nie jest do końca bezpieczne. Już od dłuższego czasu słyszę, że chodnik ma być dokończony, ale póki co nic w tym temacie się nie zadziało. Pytanie tylko, dlaczego? Czy dokończenie chodnika to taka drogocenna inwestycja, że czeka się z jej realizacją tak długo? – zapytała pani Maria.
Chodnik, o którym mowa, położony jest wzdłuż drogi powiatowej, tak więc za jego dokończenie odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle. Czy mieszkańcy mogą w najbliższym czasie liczyć na jakiekolwiek prace przy dokończeniu chodnika? Sprawę jasno postawił dyrektor ZDP w Nakle Bartosz Lamprecht. – Brakujący odcinek chodnika planujemy dokończyć jeszcze w roku bieżącym. Będzie to kosztowało jakieś 150 tys. zł – poinformował.

Deklaracja Lamprechta powinna z pewnością ucieszyć mieszkańców, ale czy tak faktycznie jest? – Jeśli słowa te się potwierdzą, to będziemy zadowoleni. Póki co mamy jednak połowę października i brakuje jakichkolwiek wymiernych efektów. Osobiście nie wyobrażam sobie tego, by budować chodnik w okresie zimowym, tak więc czasu na realizację inwestycji pozostaje stosunkowo niewiele – podsumowała jedna z mieszkanek Mroczy.

Źródło: 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  ....., w dniu 23-10-2021 08:24:41 napisał:

  Ale to jest polska,kraj najdrozszych fuszerek! Zima nie zima byle gruba kasa wpadla do kieszeni.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  CNA, w dniu 23-10-2021 08:32:55 napisał:

  ciekawe kto bedzie wykonawcą , czy może miejcowy król kostki i fuszerki ????

  odpowiedz

  • 0 (0)

  3719, w dniu 23-10-2021 09:38:16 napisał:

  I tak zazdroszczę z gminy Nakło nad Notecią

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Dziękuję, w dniu 23-10-2021 10:55:19 napisał:

  Dobrze by było na tym odcinku tez powycinac te krzaczory, tam często z tych zarośli wybiegają sarny i to tuż przed autem , gdyby nie było tych krzaków , z daleka mozna dojrzeć zwierzynę.Zaznaczam że nie jezdzę tamtędy z dużą prędkością i nie raz prawie był zawał jak sarenki wybiegały.Wrazie braku poprawy , i zderzenia z sarenka przyjdę po odszkodowanie do gminy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Mieszkaniec, w dniu 23-10-2021 13:23:15 napisał:

  Tylko nikt się nie zastanowił że ten chodnik będzie musiał być rozebrany bo za chwilę tamtędy pójdzie kanalizacja. Dokładnie po tej stronie ci chodnik kupa śmiechu z tych inwestycji.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Xp312, w dniu 23-10-2021 21:45:34 napisał:

  Obecny odcinek już nadaje się do poprawki. Czy nie można robić czegoś raz a porządnie? Ktoś za to płaci, ktoś to odbiera a jakość pozostawia wiele do życzenia.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Tarczyński kabanosy drobiowe i wieprzowe 105g
4,99PLN
Pieczarki
6,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Fotokalendarze A3
35PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)