Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

14 października 2020

Brydż w czasie pandemii. Rozegrano turniej w ramach eliminacji KMP

fot. KP

fot. KP

Brydżowy mikst z Nakła Aleksandra Granowska i Piotr Wołowski ponownie #zwyciężył w turnieju brydżowym w Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

W każdy drugi poniedziałek miesiąca brydżyści w całym kraju rozgrywają turniej, ułożonymi przez sędziego kartami. Dzięki temu można porównać wyniki uzyskane przez poszczególnych brydżystów z Polski oraz gości z zagranicy. Spośród 12 turniejów Korespondencyjnych Mistrzostw Polski, klasyfikowanych jest 8 najlepszych rezultatów. W eliminacjach tych uczestniczy również nakielska sekcja brydża sportowego. Z uwagi na pandemię nakielscy brydżyści nie organizowali rozgrywek przy stolikach (zalecenie Polskiego Związku Brydża Sportowego) od marca. W tym czasie rozgrywano jedynie turnieje w internecie, ale nie były one klasyfikowane w KMP.

W poniedziałek, 12 października rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego w ramach październikowej eliminacji KMP. Wyniki zaliczane były również do klasyfikacji generalnej Grand Prix Powiatu Nakielskiego roku 2020.

Turniej z uwagi na pandemię przeprowadzono w rygorze sanitarnym. Brydżyści założyli maseczki lub przyłbice, a karty trzymano w dłoniach zabezpieczonych w rękawiczki. Stoliki były dezynfekowane specjalnym płynem odkażającym.
Wystąpiło 8 par z: Nakła, Mroczy, Szubina i Grudziądza. Grano na zapis maksymalny. Turniej sędziował Ludwik Pazderski.
W turnieju z dużą przewagą zwyciężyła para z Eurobac I Nakło Aleksandra Granowska i Piotr Wołowski. Na drugim miejscu uplasowały się duet ich klubowych kolegów: Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński. Trzecia lokata przypadła parze Stefan Kamiński (Mrocza) /Marceli Pluciński (Nakło). Kolejny turniej zaplanowano dopiero 9 listopada. Będzie to listopadowa eliminacja KMP. 

Wyniki uzyskane przez najlepszą nakielską parę dają szanse na zdobycie kilkudziesięciu punktów rankingowych. Po podliczeniu rezultatów 202 par (z 23 na 24 sekcji), mikst Granowska/Wołowski zajmuje 4 lokatę. Para Brzykcy/Popczyński jest na 69 miejscu.
Wyniki:
1. Aleksandra Granowska/Piotr Wołowski - 66.16%
2. Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński - 56.57%
3. Stefan Kamiński/Marceli Pluciński - 53.54%
4. Mariusz Wróblewicz/Marian Zarembski - 48.48%
5. Alina Majchrzak/Bogdan Kowalczyk - 47.98%
6. Bartłomiej Pałubicki/Zbigniew Pełka - 47.47%
7. Brunon Kaczmarek/Tadeusz Nitka - 43.94%
8. Jan Kudła/Jan Nowakowski – 35.86%.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Przechodzień, w dniu 14-10-2020 23:15:24 napisał:

  Jest pięknie.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Roman, w dniu 15-10-2020 07:21:47 napisał:

  Dystans społeczny nie zachowany ! oczywiście sarkazm, ale nie dla sanepidu i Maowieckiego. Brawo za inicjatywe pomimo plandemii

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)