Dziś mamy 26 listopada 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

26 października 2020

Burmistrz Kcyni z pozytywnym wynikiem na Covid-19. "Bądźmy odpowiedzialni"

fot. archiwum

fot. archiwum

Szanowni Mieszkańcy, test potwierdził w moim organizmie obecność Covid-19. Od wtorkowego# popołudnia, 20 października, przebywam na kwarantannie, od momentu kiedy otrzymałem informację o kontakcie z osobą zakażoną. Jestem w stałym kontakcie ze służbami Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Czuję się dobrze. Stan zdrowia pozwala mi pracować z domu. Cały czas jestem dostępny. Pozostaję w zdalnym kontakcie z moimi współpracownikami.

Jednocześnie chcę Państwa zapewnić, że Urząd funkcjonuje, wykonuje swoje zadania, a sprawy są załatwiane. Oczywiście zostały wprowadzone pewne ograniczenia związane z sytuacją, którą aktualnie mamy w kraju.

Dziękuję za dobre słowa, życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i wsparcie. Apeluję do Państwa. Nie bagatelizujmy zagrożenia. Sytuacja epidemiologiczna zmienia się dynamicznie. Obserwujemy znaczący wzrost zachorowań. Bądźmy odpowiedzialni. Zachowujmy dystans, dezynfekujmy ręce, zasłaniajmy usta i nos, stosujmy się do zaleceń. Pomagajmy sobie wzajemnie, wspierajmy się. Pamiętajmy o ludziach starszych, którzy nie zawsze mają przy sobie osobę do pomocy. Razem na pewno przetrwamy ten specyficzny czas.

Pozdrawiam, Burmistrz Kcyni Marek Szaruga

Materiał: Marek Szaruga

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)