Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2021

"Co takiego się dzieje, że nikt nie robi z tym porządku?". Internauta apeluje!

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Otrzymaliśmy wiadomość od mieszkańca Mroczy. Porusza on w# swojej wypowiedzi tematem zaniedbanego krajobrazu gminy. Treść poniżej.

Czy ktoś orientuje się co dzieje się z krajobrazem naszej gminy, który tej wiosny zarósł chwastami na potęgę ? Pierwszy raz odkąd tutaj mieszkam nie spotkałam się, żeby nasze miasteczko było aż tak zaniedbane i zarośnięte chwastami i trawami. Nie wiem jak inne osiedla czy ulice, ale np. ulicę Piłsudskiego porastają metrowe chwasty i trawy, to samo dotyczy przejazdów kolejowych. Co takiego się dzieje, że nikt nie robi z tym porządku ?

Materiał: Internauta 

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (5)

  Mieszkanka , w dniu 28-06-2021 14:16:58 napisał:

  To nie tylko ulica Piłsudskiego , temat dotyczy chyba całej Mroczy , po wczorajszej przejażdżce rowerowej zauważyłam dokładnie to samo co opisał internauta , (pomijając fakt ze wlascici posesji przed która rośnie trawa jest zobowiązany na własna usunąć czy to chwasty czy śnieg jeśli chodnik nie jest oddzielony pasem zieleni od prywatnej posesji .) To co jednak da się gołym okiem zauważyć dawno juz nie było takiego nieporządku. Pytanie tylko dlaczego ? Czy brakuje ludzi , czy budżetu ?

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Xp312, w dniu 28-06-2021 14:38:37 napisał:

  Proponuję zajechać do księdza na plebanię i na stary cmentarz koło Orlenu w Mroczy celem porównania. Budowle budowane za miliony a inne inwestycje leżą. Miasto tylko zaciąga długi i żyje na kredyt. Wszyscy w Mroczy widzą ten żyd oprócz ludzi z urzędu. Mamy koniec czerwca a nawet ulice nie są pozamiatane po zimie. Moze niech Pan zastepca butmistrza wypowie sie co mysli o tej sytuacji jaka obecnie panuje w Mroczy.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Karol, w dniu 28-06-2021 14:52:05 napisał:

  Ksiądz ma ludzi od koszenia i swoją kosiarkę. Jednakze sama jestem ciekaw co jest przyczyna tego syfu który panuje na mieście ... czy faktycznie brakuje pieniedzy ? To fakt ze już od dawna takiego śmietniska tutaj nie było jak jest teraz

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Leszek, w dniu 28-06-2021 15:14:56 napisał:

  Zamiast narzekać, skrzyknąć się wszyscy i zrobić porządek, a cały ratusz do wymiany, nie potraficie tego zrobić i wykopać ich z ciepłych posadek?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  mieszkaniec, w dniu 28-06-2021 16:34:23 napisał:

  Stworzono nowy referat specjalnie do tych celów, zakupiono bardzo drogi sprzęt do zamiatania ulic i nic się nie dzieje. Obraz nędzy i rozpaczy, syf kiła i mogiła można rzec. Gdzie są radni czy nikt tego nie widzi. Mamy lipiec a piasek na ulicach leży od zimy.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  mieszkaniec, w dniu 28-06-2021 16:38:05 napisał:

  Za to Urząd pozamykany ponoć przez pandemię wejść nie można, pozamykali się przed ludźmi jak przed trądem. Tylko po pracy biegają do marketów i jakoś nikt z urzędników nie lęka się zrobić zakupów. Ludzie nie bądźcie śmieszni. Mieszkańcy żądają interwencji radnych, gdzie jest rada miejska....

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Cna, w dniu 28-06-2021 18:36:27 napisał:

  Jaka rada to nienada

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Mroczanin, w dniu 28-06-2021 18:36:30 napisał:

  Na ul.Łobżenickiej niedługo gałęzie z drzewa wejdą w chodnik.Wyższym ciężko przejść.Przy okazji pozdrawiam ludzi z pieskami.Chodnik to nie wc

  odpowiedz

  • -3 (3)

  Solidarny, w dniu 28-06-2021 21:24:02 napisał:

  To nie gmina lecz powiat zajmuje się porządkiem dróg , gmina tym się nie zajmuje

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Lubienielubie, w dniu 29-06-2021 07:39:53 napisał:

  Ciekawe kto będzie dbał o park w Witosławiu. To są dobre inwestycje tylko później trudno egzekwować kto ma ponosić wydatki za np koszenie

  odpowiedz

  • 1 (1)

  marysia, w dniu 29-06-2021 19:27:25 napisał:

  Rondo robią i dlatego tak sie dzieje. A codo ronda tu też konca nie widać...jeden robie reszta patrzy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Krzesło młodzieżowe
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Nowe stylizacje
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)