Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

01 października 2022

Cykl zebrań wiejskich dobiegł końca. 12 mieszkańców podzieliło fundusz

fot. MM

fot. MM

Tegoroczny cykl zebrań sołeckich w sprawie podziału funduszów #sołeckich w gminie Mrocza oficjalnie dobiegł końca. 27 września w świetlicy wiejskiej w Krukówku pojawiło się 12 mieszkańców. Na realizację jakich przedsięwzięć przeznaczono 23 tys. 730 zł?

Dokładnie o godz. 19:00 sołtys Krukówka Klemens Duda powitał przybyłych na zebranie mieszkańców oraz gości. Do Krukówka tego dnia przyjechali: sekretarz gminy Mrocza Renata Jesionowska-Zawieja, pełniąca obowiązki kierownika referatu rolnictwa, gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska Arleta Fridehl oraz radni Tomasz Tarnolicki i Marek Kowalkowski.
Pierwszym punktem spotkania było dokonanie zmian w tegorocznym funduszu sołeckim. Niewykorzystaną kwotę 2 tys. 973 zł przeznaczoną pierwotnie na integrację mieszkańcy zdecydowali się przeznaczyć na utwardzenie dróg gminnych, z kolei niewykorzystaną kwotę 15 tys. zł z zadania polegającego na wykonaniu drogi asfaltowej przeznaczono na wykonanie dokumentacji technicznej, która pozwoli w przyszłości na realizację całej inwestycji.

W dalszej kolejności mieszkańcy uchwalili przyszłoroczny fundusz sołecki, którego szczegóły znajdują się w załączonej do tekstu tabeli. Co ciekawe, zarówno przy zmianach w funduszu na 2022 rok, jak i przy uchwalaniu funduszu na rok 2023 – mieszkańcy nie byli jednomyślni. W obu przypadkach za przyjęciem zmian oraz uchwały było 7 mieszkańców, a przeciwnych aż 5.

Fundusz sołectwa Krukówko na rok 2023
Inwestycja Kwota
Utrzymanie dróg gminnych na terenie sołectwa Krukówko 16 tys. zł
Organizacja imprez integracyjnych 6 tys. 730 zł
Zagospodarowanie terenu wokół świetlicy 1 tys. zł
Razem: 23 tys. 730 zł

Następnie przyszedł czas na sprawy bieżące oraz wolne głosy i wnioski. Mieszkańcy zwrócili uwagę na ich zdaniem niewłaściwe traktowanie osób mieszkających na co dzień w Krukówku, którzy noszą się z zamiarem wynajmu świetlicy wiejskiej. – W moim odczuciu powinniśmy mieć pierwszeństwo przy rezerwacji jakichkolwiek terminów oraz nie powinniśmy ponosić kosztów z tytułu wypożyczania np. talerzy – powiedział jeden z uczestników zebrania.

Przybyłym na zebranie osobom nie podobał się także fakt, że tegoroczne dożynki gminne odbyły się w Witosławiu, a nie w Mroczy. – Na imprezę w Mroczy przyjdzie więcej osób i bez sensu organizować gminne imprezy w innym miejscu – stwierdził mieszkaniec Krukówka. Sporo uwagi poświęcono także inwestycji polegającej na budowie ścieżki pieszo–rowerowej łączącej Krukówko z Mroczą. Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na to, by móc w sposób bezpieczny dostać się do Mroczy. Gmina jednak do tej pory nie doszła w tym temacie z zarządem dróg wojewódzkich, który niechętnie spogląda na takie przedsięwzięcie. Z uwagi na ten fakt mroteccy włodarze rozważają wykonanie ścieżki nie bezpośrednio przy drodze, której nie jest zarządcą, a po terenach należących do gminy.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)