Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

22 października 2021

Do NOK-u zjechali się szachiści. Nie zabrakło zawodników z gminy Mrocza

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 16-17.10.2021r. w Nakle nad Notecią odbyły się# 74 Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach.

Jest to jedna z najważniejszych imprez szachowych w województwie. Zawody rozgrywane były tempem 60minut na zawodnika. W Openie B wystartowało wielu zawodników z gminy Mrocza. Spośród nich na turnieju najlepiej zaprezentowali się Jan Rosiński i Franciszek Skrzypiński, zdobyli oni 3,5 punktu z 7 możliwych do uzyskania. Pozwoliło im to zająć odpowiednio 27. i 29. miejsce. Ponadto Franciszkowi Skrzypińskiemu udało się uzyskać swój pierwszy międzynarodowy ranking szachowy FIDE, co należy uznać za spory sukces. Dobry występ zaliczył także Cezary Tajer, który zdobył 2,5 punktu W zawodach wystąpili także Damian Bloch i Daniel Bloch. Cenne doświadczenie, które udało im się zyskać na pewno zaprocentuje w przyszłości. W turnieju C „Szansa na kategorię" znakomicie zaprezentował się Remigiusz Skrzypiński. Zdobył on 5 punktów z 7 możliwych, zajmując dzięki temu 5-te miejsce w całym turnieju. Dodatkowo udało mu się wywalczyć IV kategorię szachową. Powody do zadowolenia dają udane występy mroteckich szachistów oraz ich liczna frekwencja w lokalnych rozgrywkach.

Materiał: Ewa Karkowska

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Jagr masło
5,33PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)