Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

06 października 2021

Dobre praktyki ekonomiczne w Staszicu. Wyjazd do Trójmiasta

fot. pow.

fot. pow.

Projekt na zajęcia pozalekcyjne współfinansowany ze# środków Powiatu Nakielskiego pt. „Akademia dobrych praktyk ekonomicznych” umożliwił zorganizowanie wycieczki przedmiotowej do Trójmiasta.

W dniach 04 – 05 października 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią zwiedzili Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot), jego najważniejsze zabytki, Akwarium Gdyńskie i Muzeum II Wojny Światowej. W ramach stałej współpracy z Politechniką Gdańską – Wydziałem Zarządzania i Ekonomii, młodzież miała okazję zwiedzić Główny budynek Politechniki Gdańskiej oraz inne wydziały.

Podczas wycieczki przedmiotowej zorganizowanej dla klas: 3dp i 2d uczniami opiekowały się koordynatorki: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

Uczniowie wrócili do Nakła bardzo zadowoleni. Wyjazd studyjny dostarczył cennej wiedzy z różnych dziedzin nauki: przedsiębiorczości, historii, geografii i biologii.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)