Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

16 maja 2023

Doskonałe wyniki piłkarzy LUKS Feniks Mrocza. To był udany weekend

fot. powierzone

fot. powierzone

W obecnej rundzie wiosennej piłkarze LUKS Feniks Mrocza grają ze zmiennym# szczęściem.

Piłkarze grupy Trampkarza, po awansie do II ligi KPZPN, mają w każdym meczu bardzo duże wyzwanie aby uzyskać korzystny wynik. Do tej pory udało im się zdobyć 8 pkt. Wygrywając mecze z drużynami Tucholi, Inowrocławia oraz wywalczając remisy w meczach z Tucholanką oraz Wisłą Fordon.

Bardzo ważne zwycięstwo, które może pomóc w utrzymaniu się w II lidze, uzyskali w niedzielę wygrywając 4-2 bezpośredniego rywala z Tucholi.

Obecnie zespół trenera Karola Skiby zajmuje 6 miejsce w ligowej tabeli i do końca rundy będzie walczył o utrzymanie w II lidze.
Zespół Młodzika również na wiosną gra w przysłowiową kratkę.

Piłkarze, gdy się zmobilizują i jest frekwencja to potrafią powalczyć z każdym zespołem. Dowodem na to jest poniedziałkowa wygrana z zespołem Szubinianki 2-1. Obecnie młodzicy zajmują wysokie 2 miejsce w ligowej tabeli, ale aby je utrzymać trzeba utrzymać dobrą formę o końca rozgrywek ligowych.

Drużyny Orlika i Żaka prowadzone przez trenera Śmielińskiego i Klebsa, rozgrywają swoje mecze w formie cotygodniowych turniejów. Najmłodsi piłkarze uczą się podstaw gry więc zgodnie z wytycznymi nie grają na wyniki sportowe.

Wszystkie grupy piłkarskie mogą trenować i rozgrywać swoje mecze dzięki wsparciu rodziców a przede wszystkim dzięki dotacji z Gminy Mrocza na ,,Rozwój sportu na terenie gminy Mrocza w 2023 r”.

Materiał: Marcin Klebs

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)