Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 listopada 2020

Dwa salony gier w regionie zlikwidowane. Zarządzały nimi młode kobiety

fot. KAS

fot. KAS

10 urządzeń pozwalających na prowadzenie nielegalnych gier hazardowych zatrzymała #kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Za urządzanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grożą surowe kary.

W trakcie realizacji czynności służbowych związanych ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS ujawnili dwa lokale, w których urządzano nielegalne gry hazardowe.

Pierwsza z jaskiń hazardu zlokalizowana była w centrum Ciechocinka i od razu wzbudziła podejrzenia mundurowych KAS. Punkt był bowiem zamknięty z zewnątrz dla osób postronnych, a witryny oklejone zostały folią uniemożliwiającą widzenie tego, co znajduje się w środku. To spowodowało, że funkcjonariusze podjęli decyzję o interwencji. Ich przypuszczenia potwierdziły się, ponieważ w lokalu ujawnili 6 zestawów komputerowych do urządzania gier hazardowych. Nielegalnym salonem gier zarządzała 19-letnia kobieta. W jej telefonie komórkowym funkcjonariusze odkryli aplikację umożliwiającą zdalne kredytowanie poszczególnych stanowisk komputerowych. Fakt ten tylko potwierdził, że w lokalu były organizowane nielegalne gry hazardowe.

Kolejny salon gier mundurowi z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili w Sępólnie Krajeńskim. Lokal już wcześniej był pod ich obserwacją. Wiadome więc było, że posiada liczne zabezpieczenia utrudniające dostanie się do wewnątrz. Pomimo kamer zewnętrznych i zamka elektromagnetycznego z systemem selekcji klientów, funkcjonariusze podjęli czynności kontrolne. W ich wyniku ujawniono i zabezpieczono 4 urządzenia komputerowe do urządzania nielegalnych gier hazardowych, router, rejestrator cyfrowy monitoringu oraz gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych. Do sprawy przesłuchano również dwudziestolatkę prowadzącą salon gier oraz przebywających w nim 6 klientów.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać za pośrednictwem Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS nr 800 060 000 oraz na adres e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl

Materiał: KAS

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (9)

  Kraj z tektury, a za PiS to z papieru juz, w dniu 20-11-2020 13:37:32 napisał:

  Żal skarbówce dupe ściska ze sobie pograć można. A lotto jest legalne a tej sam przekręt co automaty

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (9)

  kom., w dniu 20-11-2020 15:29:59 napisał:

  Brawo KAS, karać przestępców i wsadzać do więzień!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  bandit, w dniu 20-11-2020 18:51:25 napisał:

  Nakło Plac Konopnickiej tez maja maszyny i jgranie nocami

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (3)

  Mariusz, w dniu 20-11-2020 19:25:06 napisał:

  Dobrze usuwac takie automaty przez to ludzie sie gubia i trace pieniadze

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Miłowski, w dniu 21-11-2020 07:23:24 napisał:

  miliony widać zatrzymane przez skarbówkę, budżet uratowany, można dalej wydawać miliony na maseczki i respiratory i wybory, które się nie odbyły

  odpowiedz

  • -1 (1)

  były tajniak, w dniu 21-11-2020 20:40:08 napisał:

  Nie wiedziałem, że istnieje jeszcze jeden gatunek policji w Polsce. co to KAS się nazywa. Widać wyraźny postęp, aż trudno tych policji jawnych i tajnych się doliczyć. Polska krajem policyjnym? Ładny pasztet!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Nowoczesny styl
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)