Dziś mamy 27 lutego 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2022

Działania pod nazwą "Pierwszeństwo". Policjanci na drogach powiatu

fot. powierzone

fot. powierzone

Wczoraj na drogach powiatu nakielskiego policjanci referatu ruchu drogowego prowadzili działania pn.: „Pierwszeństwo”. Miały one na celu# poprawę bezpieczeństwa użytkowników tras.

Wczoraj (5.12.22) na trasach powiatu nakielskiego policjanci referatu ruchu drogowego prowadzili działania pn.: „Pierwszeństwo”, których celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn kolizji i wypadków, dlatego mundurowi sprawdzali, czy kierujący ustępują pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu oraz podczas zmiany pasa ruchu. Weryfikowano również, czy kierowcy udzielają pierwszeństwa pieszym, a także kontrolowano prędkość, z jaką przemieszczały się pojazdy zbliżające się do przejść dla pieszych.

W trakcie trwania działań funkcjonariusze ujawnili 35 wykroczenia w tym 9 związanych bezpośrednio z nieustąpieniem pierwszeństwa. Sprawcy wykroczeń ponieśli konsekwencje przewidziane prawem. Na trasach powiatu nakielskiego nie odnotowano zdarzeń drogowych, których przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 26

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)