Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2022

Działania pod nazwą "Pierwszeństwo". Policjanci na drogach powiatu

fot. powierzone

fot. powierzone

Wczoraj na drogach powiatu nakielskiego policjanci referatu ruchu drogowego prowadzili działania pn.: „Pierwszeństwo”. Miały one na celu# poprawę bezpieczeństwa użytkowników tras.

Wczoraj (5.12.22) na trasach powiatu nakielskiego policjanci referatu ruchu drogowego prowadzili działania pn.: „Pierwszeństwo”, których celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn kolizji i wypadków, dlatego mundurowi sprawdzali, czy kierujący ustępują pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu oraz podczas zmiany pasa ruchu. Weryfikowano również, czy kierowcy udzielają pierwszeństwa pieszym, a także kontrolowano prędkość, z jaką przemieszczały się pojazdy zbliżające się do przejść dla pieszych.

W trakcie trwania działań funkcjonariusze ujawnili 35 wykroczenia w tym 9 związanych bezpośrednio z nieustąpieniem pierwszeństwa. Sprawcy wykroczeń ponieśli konsekwencje przewidziane prawem. Na trasach powiatu nakielskiego nie odnotowano zdarzeń drogowych, których przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 24

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)