Dziś mamy 19 września 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2023

Działania profilaktyczne dla uczniów. Spotkania w ramach projektu

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z nakielskiej komendy powiatowej przez ostatnie #dwa dni (7-8.11.23) rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle oraz Szkoły Podstawowej w Mroczy w ramach projektu "Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU".

Przez ostatnie dwa dni (7-8.11.23) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle oraz Szkole Podstawowej w Mroczy w ramach projektu "Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU” prowadzone były działania i spotkania profilaktyczne dla uczniów. Zajęcia prowadziły mundurowe asp. Zofia Wrzeszcz, st. post. Wiesława Ambrozik wspólnie z dzielnicowymi:. asp. Łukaszem Szczepaniakiem i sierż. szt. Arkadiuszem Lemke.

Podczas spotkań policjanci mówili o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Uczyli dzieci najważniejszych przepisów, znaczenia znaków drogowych oraz pokazywali, jak poznane przepisy stosować w praktyce. Dzieci wspólnie z policjantami ćwiczyły, jak winien zachowywać się pieszy oraz rowerzysta na drodze. Sprawdzano praktyczne umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód oraz podczas pokonywania skrzyżowań na drodze.

Uczniowie starszych klas dowiedzieli się czym jest demoralizacja, jak kwestie odpowiedzialności za łamanie prawa regulują zmienione przepisy ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich i jakie decyzje może w stosunku do młodzieży łamiącej prawo podjąć sąd.

Wiele uwagi poświęcono również cyberprzestępczości. Funkcjonariusze omówili jakie przestępstwa za pośrednictwem sieci najczęściej są popełniane, jak ich unikać oraz jaka odpowiedzialność prawna grozi zarówno nieletnim, jak i dorosłym za łamanie prawa z wykorzystaniem Internetu.

Na zakończenie omówiono również zagadnienie dotyczące handlu ludźmi i tego w jaki sposób młodzi ludzie podają ofiarami, tego typu procederu.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Terytorialsi ruszyli z pomocą. "Wspólne działanie kluczem do sukcesu"

Od piątku, 12 września br., na terenach południowo-zachodniej Polski trwa #walka z piętrzącą się wodą. Do walki z żywiołem w WOT zorganizowano 4 Wojskowe Zgrupowania Zadaniowe w oparciu o 11 Małopolską, 12 Wielkopolską, 13 Śląską i 16 Dolnośląską Brygadę OT, w każdej Brygadzie do ok. 500 żołnierzy. W razie potrzeby wsparcia wymienionych brygad, żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pozostają w gotowości do stawiennictwa w jednostce wojskowej w czasie 24 h.

(czytaj więcej)
0

Jedna ogólnopolska infolinia KAS. Zmiany od października

Pracownicy urzędów skarbowych i Krajowej Informacji Skarbowej# (KIS) będą udzielać informacji pod numerami: (+48) 22 330 03 30 – dla połączeń z telefonów komórkowych i 801 055 055 – dla połączeń z telefonów stacjonarnych. Tak jak dotychczas dzwoniący uzyskają pod tymi numerami ogólną informację podatkową i celną. Nowością jest możliwość uzyskania informacji dotyczących indywidualnych spraw podatnika objętych tajemnicą skarbową po potwierdzeniu tożsamości kodem telePIN.

(czytaj więcej)
0

Koncert z okazji 25 lat Polski w NATO. Zbiórka dla powodzian

W tym roku przypada rocznica – 25 lat #od wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Z tej okazji Bydgoszcz przygotowała specjalne wydarzenia, które odbędą się w sobotę - 21 września.

(czytaj więcej)
0

Zakazane praktyki sztucznej inteligencji. Nowe przepisy

Jakie systemy AI będą zakazane? Poznaj nowe przepisy #na wydarzeniu online. Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, zaprasza 27 września o godz. 13.00 na wydarzenie online, podczas którego zaprezentowana zostanie broszura informacyjna na temat zakazanych praktyk sztucznej inteligencji (AI). Broszurę przygotowali eksperci z Ministerstwa Cyfryzacji oraz NASK.

(czytaj więcej)