Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

15 marca 2021

Dzieci poznały życie dinozaurów. Tego dnia królował zielony kolor

fot. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

fot. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Dzień dinozaura jest nieoficjalnym świętem na cześć# dinozaurów; które w Polsce obchodzimy 26 lutego.

To wspaniała okazja, aby promować wiedzę na temat tych niezwykłych gadów. Nie inaczej było tego dnia w naszym przedszkolu. Dzieci podczas nietuzinkowych zajęć poznały nie tylko ich poszczególne rodzaje; ale także czym się żywiły, jak żyły i dlaczego ostatecznie wyginęły. Odświętny charakter wydarzenia podkreślił kolor zielony; utożsamiany z graficznym wyobrażeniem właśnie dinozaura. To on królował w strojach przedszkolaków. Dzieci wykonały także barwne dinozaury z talerzyków papierowych i kolorowego brystolu. Z pewnością była to świetna okazja do połączenia nauki z zabawą.

Materiał: Anna Nowakowska - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)