Dziś mamy 25 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

30 października 2023

Dzielnicowy odwiedził uczniów. O przepisach drogowych i bezpieczeństwie

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Mrotecki dzielnicowy sierż. #Hubert Gracz spotkał się z uczniami szkoły w Kosowie. Policjant opowiadał o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego.

Sierż. Hubert Gracz, dzielnicowy z mroteckiego komisariatu, w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej, przeprowadził zajęcia dla uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie. W spotkaniu z policjantem udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły z klas 0 – VIII.

Maluchy dowiedziały się wielu informacji na temat przepisów ruchu drogowego. Mowa była o tym, jak właściwie korzystać z drogi, którą jej stroną zgodnie    z przepisami można się poruszać i jak się zachowywać w jej obrębie, aby nie stać się uczestnikiem zdarzenia drogowego. Dzielnicowy mówił również o tym, jak bezpiecznie spędzać czas poza domem oraz jak korzystać właściwie z urządzeń na placach zabaw.

Ze starszymi uczniami policjant rozmawiał na temat zagrożeń, jakie można spotkać  w sieci internetowej. Zwracał uwagę, iż sieć jest doskonałym narzędziem do nauki, ale niewłaściwe korzystanie z niej może przysporzyć różne problemy. Mundurowy zwracał uwagę na to, by młodzież nie przekazywała nikomu swoich danych osobowych oraz informacji, które mogą zostać wykorzystane do popełnienia na ich szkodę przestępstwa. Uczniowie dowiedzieli się także kim zgodnie z przepisami prawa jest nieletni, jakie ma prawa i jakie obowiązki. Dzielnicowy zaznaczał, iż niewywiązywanie się przez młodzież choćby z obowiązku szkolnego może świadczyć o demoralizacji, a sprawy tego typu kierowane są do sądu rodzinnego. Ponadto mundurowy poinformował młodzież, iż przed sądem rodzinnym odpowiadają także nieletni, którzy łamią prawo i popełniają czyny karalne. Funkcjonariusz wskazał również katalog kar, jakie sąd może nałożyć na nieletniego

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chroń się przed zatruciem. Nie zamrażaj raz rozmrożonych lodów

Kto z nas nie lubi lodów... Szczególnie latem trudno się# im oprzeć.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Nie daj sobie wbić krzyża! Przestroga i refleksja dla kierowców

Ile razy jadąc samochodem czy motocyklem# widziałeś stojący na poboczu drogi krzyż? Z jaką prędkością na liczniku go mijałeś? Do ilu tragedii musi jeszcze dojść, żebyś zdjął nogę z gazu? Prędkość, alkohol, niestosowanie się do znaków drogowych – to najczęstsze grzechy polskich kierowców. W Dniu Bezpiecznego Kierowcy w sposób szczególny chcemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Stąd też pomysł na nowy spot polskiej Policji.

(czytaj więcej)