Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

30 października 2023

Dzielnicowy odwiedził uczniów. O przepisach drogowych i bezpieczeństwie

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Mrotecki dzielnicowy sierż. #Hubert Gracz spotkał się z uczniami szkoły w Kosowie. Policjant opowiadał o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego.

Sierż. Hubert Gracz, dzielnicowy z mroteckiego komisariatu, w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej, przeprowadził zajęcia dla uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie. W spotkaniu z policjantem udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły z klas 0 – VIII.

Maluchy dowiedziały się wielu informacji na temat przepisów ruchu drogowego. Mowa była o tym, jak właściwie korzystać z drogi, którą jej stroną zgodnie    z przepisami można się poruszać i jak się zachowywać w jej obrębie, aby nie stać się uczestnikiem zdarzenia drogowego. Dzielnicowy mówił również o tym, jak bezpiecznie spędzać czas poza domem oraz jak korzystać właściwie z urządzeń na placach zabaw.

Ze starszymi uczniami policjant rozmawiał na temat zagrożeń, jakie można spotkać  w sieci internetowej. Zwracał uwagę, iż sieć jest doskonałym narzędziem do nauki, ale niewłaściwe korzystanie z niej może przysporzyć różne problemy. Mundurowy zwracał uwagę na to, by młodzież nie przekazywała nikomu swoich danych osobowych oraz informacji, które mogą zostać wykorzystane do popełnienia na ich szkodę przestępstwa. Uczniowie dowiedzieli się także kim zgodnie z przepisami prawa jest nieletni, jakie ma prawa i jakie obowiązki. Dzielnicowy zaznaczał, iż niewywiązywanie się przez młodzież choćby z obowiązku szkolnego może świadczyć o demoralizacji, a sprawy tego typu kierowane są do sądu rodzinnego. Ponadto mundurowy poinformował młodzież, iż przed sądem rodzinnym odpowiadają także nieletni, którzy łamią prawo i popełniają czyny karalne. Funkcjonariusz wskazał również katalog kar, jakie sąd może nałożyć na nieletniego

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)