Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

22 września 2021

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Internet daje nam niemal nieograniczone możliwości – nie tylko w zakresie komunikacji, rozrywki, czy edukacji, ale także – formalności. E-administracja jest na to najlepszym dowodem.

Urząd w autobusie

Internet to doskonała alternatywa dla urzędowego okienka. Jeśli z dnia na dzień przekładasz załatwienie czegoś właśnie dlatego, że nie masz czasu na stanie w kolejce – już nie musisz tego robić.

Większość spraw urzędowych możesz załatwić nawet w drodze do pracy. W ten sposób, dobrze wykorzystasz czas, który zyskujesz jako pasażer. Co więcej – zanim się obejrzysz, dojedziesz do celu!

Jedyne czego potrzebujesz to urządzenie z dostępem do internetu i profil zaufany (PZ), który służy do potwierdzania tożsamości w kontaktach z administracją publiczną.

Nie słyszeliście, albo – jeszcze nie korzystacie? Sprawdźcie jak założyć PZ – to proste, bezpieczne i bardzo przydatne rozwiązanie.

Profil zaufany jest kluczem do e-usług, a ich liczba stale rośnie. Podobnie jak liczba Polaków, którzy korzystają z e-administracji, bo już przekonali się, jak bardzo ułatwia codzienne życie. Wystarczy wspomnieć, że tylko w wakacje ponad 900 tysięcy Polaków założyło profil zaufany, a od początku tego roku już ponad 3,8 miliona osób!

Dokumenty w telefonie

Nie dość, że to Dzień Bez Samochodu, to jeszcze zdarzyło Ci się dziś zapomnieć dokumentów? Obawiasz się, że bez dowodu osobistego w kieszeni nie będziesz w stanie potwierdzić swojej tożsamości, np. podczas kontroli biletów? Spokojnie. Od tego jest nasza aplikacja mObywatel.

- To nic innego, jak cyfrowy portfel na dokumenty, w którym znajdziemy m.in. odwierciedlenie danych z dowodu osobistego i dowodu rejestracyjnego, mPrawa Jazdy, ale także e-recepty czy Unijny Certyfikat COVID – mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Aplikację mObywatel można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play lub App Store. Do jej uruchomienia niezbędny jest profil zaufany – to kolejny powód, dla którego warto go mieć.

mObywatel to także coś dla uczniów – można w niej znaleźć mLegitymację szkolną i mLegitymację studencką, a te jak wiemy – również lubią czasem zostać w domu!

Na spokojnie

A może w trakcie podróży autobusem albo pociągiem do pracy czy na uczelnię, chcesz po prostu odpocząć, albo zrobić coś dla przyjemności? Poczytać, obejrzeć odcinek ulubionego serialu, zapoznać się z ofertą kulturalną Twojego miasta na najbliższy weekend, zaplanować kolejny urlop lub porozmawiać na komunikatorze z kimś bliskim?

Tak też możesz wykorzystać ten czas – w roli kierowcy nie byłoby to możliwe.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was nie tylko do tego, żeby obchodzić Dzień Bez Samochodu, ale również do tego, że internet to wiele możliwości – również w komunikacji miejskiej. 

Materiał: Cyfryzacja KPRM

Oceń artykuł: 0 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)