Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

04 października 2021

Dzień Geografa. Licealiści wzięli udział w ciekawej konferencji

fot. pow.

fot. pow.

Dzień Geografa decyzją Komitetu Nauk Geograficznych PAN od# 2013 roku obchodzony jest 23 kwietnia.

W tym roku ze względu na obostrzenia pandemiczne i w konsekwencji zdalne nauczanie, obchody Dnia Geografa w Krzywoustym zostały przesunięte na okres wczesnej jesieni. W sobotę 2 października 2021 r. uczniowie klasy 1 angielsko-geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią obchodzili Dzień Geografa naukowo, podczas konferencji geograficznej. W sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski wysłuchali i obejrzeli cztery prezentacje multimedialne z zakresu geografii fizycznej i krajobrazu antropogenicznego przygotowane przez uczniów klas trzecich. Wygłosili je: Wiktoria Piotrowska - Nadnoteckie moreny czołowe, Hubert Olszewski - Rezerwaty przyrody okolic Nakła nad Notecią, Maria Liedke - Obserwatorium astronomiczne w Niedźwiadach i Jan Darul - Kanał Bydgoski.

W drugiej części konferencji miało miejsce podsumowanie i wręczenie nagród oraz okolicznościowych dyplomów zwycięzcom szkolnego konkursu geograficznego dla klasy pierwszej z rozszerzoną nauką geografii. Konkurs wygrał Jan Przytarski, drugie miejsce ex aequo zajęli Marcel Czerwonka i Mateusz Pokojski, a trzecie Marcel Gryniewicz – wszyscy z klasy 1ag . Nagrody wręczyli: wychowawczyni klasy Beata Tomaszewska i nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Tegoroczne wydarzenie zostało zorganizowane i przeprowadzone w ramach projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Holistyczne podejście do geografii w Krzywoustym” finansowanych przez Powiat Nakielski.
Święto geografów popularyzowało i podkreśliło znaczenie geografii jako nauki i dało poczucie, że to geografia pomaga zrozumieć świat globalnie i lokalnie, że jest ważna, potrzebna i nie tylko czysto naukowa.

Materiał: Andrzej Kinderman - I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 146 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)