Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

29 września 2023

Dzień Patrona. Uczniowie zaprezentowali audycję "Poranek z Mickiewiczem"

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

W Szkole Podstawowej im. #Adama Mickiewicza w Witosławiu w ramach obchodów Dnia Patrona uczniowie klasy 8 zaprezentowali audycję pt. "Poranek z Mickiewiczem".

W czwartek 21 września na 1 godzinie lekcyjnej z głośników radiowęzła popłynęły do uczniów  ciekawostki z życia i twórczości naszego wieszcza narodowego. Ósmoklasiści dzięki wykorzystaniu nowej formuły przeprowadzili wywiad z Adamem Mickiewiczem. Społeczność szkolna wysłuchała historii z życia Mickiewicza oraz jego utworów poetyckich, często we współczesnych aranżacjach. Na tej podstawie uczniowie klas 5-8 mogli wziąć udział w konkursie wiedzy. Nie zabrakło innych zadań, których celem było propagowanie wiedzy na temat życia i twórczości poety. Kolejnymi propozycjami były: konkurs dla klas 4-8 pt. na mem inspirowany osobą i twórczością poety oraz „Stylizacja na Adama Mickiewicza” dla klas 1-8. Dla młodszych uczniów przygotowano słodką niespodziankę oraz zadanie plastyczne.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)