Dziś mamy 8 lutego 2023, środa, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2022

Dzień Świętego Mikołaja. Przygotowali niespodziankę dla najmłodszych

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

Z okazji Dnia Świętego Mikołaja Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza# – Waldemar Chudzik chcąc zrobić niespodziankę najmłodszym i umilić im ten szczególny dzień, udał się z samego rana do Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego, Przedszkola Miejskiego w Mroczy oraz do Szkoły Podstawowej im. A Mickiewicza w Witosławiu i w asyście pomocników Św. Mikołaja wręczył wszystkim dzieciom słodkości.

Tego samego dnia o godzinie 17:00 Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik uczestniczył również w mszy św. w kościele pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mroczy. W mszy św. udział brał także Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Okonek oraz poczty sztandarowe: Koła Żywego Różańca, Towarzystwa Św. Wojciecha i Ochotniczej Straży Pożarnej w Mroczy. Poczty sztandarowe wprowadził Prezes OSP Mrocza – Leszek Karkosz. Nabożeństwo odbyło się z okazji 3 rocznicy nadania Miastu Mrocza Patrona Świętego Mikołaja z Miry, a mszę poprowadził ks. Grzegorz Nowak - kanclerz kurii diecezji bydgoskiej. Po zakończeniu mszy Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Okonek złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów przed posągiem świętego.

Materiał: Kinga Łusiak / UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)