Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

30 września 2022

Europejski Dzień Języków. Uczniowie wzięli udział w konkursie

fot. pow.

fot. pow.

W trakcie roku szkolnego podejmowanych jest wiele inicjatyw #oraz przedsięwzięć, które uczniom i nauczycielom dają szanse „rozwinąć skrzydła”, potrenować kreatywność, poczuć się inaczej niż w ławce szkolnej, stanąć do konkursów i przekonać się, jak fajna może być nauka.

Takim dniem jest niewątpliwie Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy i obchodzony jest w całej Europie 26 września.

Uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. B. Romanowskiego w Nakle nad Notecią po raz kolejny w tym czasie zamienili sale lekcyjne w kolebki państw europejskich. Mogliśmy przenieść się min. do Rumunii, Grecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Chorwacji oraz Francji.
Kreatywność oraz zaangażowanie młodzieży i wychowawców sprawiło, że odbyliśmy niebywałą podróż zmysłowo – kulinarną, chłonąc klimat danego kraju.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za niesamowite wrażenia a zwycięzcom serdecznie gratulujemy
Wyniki Konkursu w ramach IV obchodów Europejskiego Dnia Języków:
I miejsce - klasa I TŻŚb z wychowawcą p. Ewą Skieresz
II miejsce - klasa IV TSp z wychowawcą p. Joanną Rosińską - Bury
III miejsce - klasa III PS z wychowawcą p. Michałem Swobodą

Wyróżnienie
- klasa II PS z wychowawcą p. Joanną Świderską
- klasa I TZŚa z wychowawcą p. Wiolettą Ossowską
- klasa I TS z wychowawcą p. Bogdanem Ślagowskim

Materiał: Renata Łabich

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)