Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

06 maja 2022

Ewa Karkowska i Jan Rosiński na turnieju szachów standardowych w Skwierzynie

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 30 kwietnia-3 maja Ewa Karkowska i Jan Rosiński wzięli# udział w turnieju szachów standardowych, który został rozegrany w Skwierzynie w województwie lubuskim.

Zawody zostały rozegrane na dystansie 9 rund, a czas na partię dla zawodników wynosił 60 minut+30 sekund za każdy ruch. Organizatorem mistrzostw był Adam Rabczewski, a nad sprawnym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia Maciej Skocz. W turnieju wystartowało 20 szachistów. Ewa Karkowska zajęła 5. miejsce z dorobkiem 5,5 punktu (4 wygrane, 3 remisy i 2 porażki). Dodatkowo zawodniczka Feniksa zyskała 5 punktów do rankingu FIDE. Ewa Karkowska zaliczyła także ciekawy skalp w postaci wygranej z wyżej notowaną Emilią Załucką (kategoria szachowa I++, ranking FIDE 1615). Jan Rosiński uplasował się na 6. miejscu i także zdobył 5,5 punktu (4 wygrane, 3 remisy i 2 porażki). Mroczanin praktycznie przez większość turnieju zajmował miejsca na podium, a po czwartej rundzie był nawet liderem. W przed ostatniej rundzie Jan Rosiński wypadł poza podium i finalnie skończył rozgrywki na 6. miejscu, przez co czuć lekki niedosyt, ponieważ bardzo niewiele zabrakło do utrzymania się na podium. Jan Rosiński zaliczył duży wzrost rankingowy i zdobył 35 punktów do rankingu FIDE. Gracz Feniksa również pokonał wyżej notowanych przeciwników m.in. Damiana Jarnuczaka (kategoria szachowa II+, ranking FIDE 1450), Piotra Czaczkę (II kategoria szachowa, ranking FIDE 1547). Cenny był także remis z Pawłem Kuglerem (kategoria szachowa II+, ranking FIDE 1397). Podsumowując, turniej w Skwierzynie był udany dla mroteckich szachistów. Szczególnie cieszą wzrosty rankingowe.

Materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Pseudokibic, w dniu 07-05-2022 00:29:22 napisał:

    Feniks do boju!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Konstrukcje stalowe
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)