Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

21 listopada 2022

Fantastyczna przygoda. Wysokie miejsce drużyny na Mistrzostwach Polski

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 18-20 listopada Ewa Karkowska i Jan Rosiński reprezentowali klub MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie na #Drużynowych Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych.

W sępoleńskiej kadrze wystąpili również Katarzyna Czarnotta i Jacek Czarnotta. Zawody odbyły się w Janikowie. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund, a czas na partię dla zawodnika wynosił 60 minut+30 sekund za każdy ruch. Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie. Były to najważniejsze i najtrudniejsze drużynowe rozgrywki warcabowe w Polsce. Wzięli w nich udział m.in. dwukrotna mistrzyni świata Natalia Sadowska, kameruński arcymistrz Jean Marc Ndjofang - mistrz świata w warcabach błyskawicznych z 2017 roku, mistrz Polski Filip Kuczewski oraz wielu innych czołowych polskich graczy. Można powiedzieć, że była to warcabowa Ekstraklasa. Turniej rozegrano najpierw z podziałem na dwie grupy: A i B. Warcabiści Krajny Sępólno Krajeńskie rozegrali 5 meczów w pierwszej fazie z drużynami: SRW Rychlik, MUKS Wieża Kórnicka Kórnik, MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, UKS Roszada Lipno, UKS Lokator Gniezno, a następnie zakwalifikowali się do finału o miejsca 9-11. Na tym etapie sępoleńscy gracze zmierzyli się z zespołem Stowarzyszenie CROSS Warszawa. W grupie finałowej o miejsca 9-11 klub z Sępólna zajął 3. miejsce. W klasyfikacji ogólnej Drużynowych Mistrzostw Polski 2022 Krajna w składzie z Ewą Karkowską i Janem Rosińskim zajęła 11. miejsce. Udział w tak silnie obsadzonym turnieju był fantastyczną przygodą i cennym doświadczeniem, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Skład drużyny MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie na Drużynowych Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych: Jacek Czarnotta, Katarzyna Czarnotta, Ewa Karkowska, Jan Rosiński.

Materiał: Ewa Karkowska, Jan Rosiński

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Kibic, w dniu 23-11-2022 14:21:06 napisał:

    Brawo!!!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kalendarz jednodzielny
26,00PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)