Dziś mamy 6 grudnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 listopada 2021

Głośne czytanie i podsumowanie miesiąca bibliotek. Świetnie się bawili

fot. SP w Witosławiu

fot. SP w Witosławiu

W Dniu Postaci z Bajek, 5 listopada 2021 r. , w Szkole Podstawowej w# Witosławiu odbyło się podsumowanie działań prowadzonych w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz głośne czytanie legendy H. Ch. Andersena ,,Dzwony”.

To spotkanie przeniosło nas w niezwykły świat bajek i postaci baśniowych, odbyło się w sali gimnastycznej. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – VIII , dzieci z przedszkola i nauczyciele. Chętni uczniowie i nauczyciele wcielili się w swoje ulubione postaci bajkowe, baśniowe lub książkowe.

Wszystkich zebranych powitała Wróżka z Kopciuszka, czyli Pani Elżbieta Gilas, po czym do sali wszedł Kopciuszek z akcesoriami do sprzątania i zdziwił się, że ma posprzątać salę, ale nie spodziewał się, że spotka tutaj wszystkich uczniów i przedszkolaków naszej szkoły. W postać Kopciuszka wcieliła się Pani Dyrektor Violetta Erdmann.

W spotkaniu uczestniczyły jeszcze inne postaci bajkowe, baśniowe i książkowe. Wielu uczniów przebrało się i od samego rana tworzyli oni niezwykły klimat w naszej szkole. Były księżniczki, czarownice, koty w butach, królewny i inne znane postaci.

Zabawa zaczęła się od konkursu ze znajomości wybranych baśni i bajek dla klas I – III.

Przedstawiciele klas rywalizowali ze sobą, komisja skrupulatnie notowała wyniki i na koniec stwierdzono, że zmagania zakończą się remisem, wszystkie zespoły są dobrze przygotowane i wzorowo odpowiadają na zadane pytania. Uczniowie reprezentujący klasy otrzymali nagrody i cukiereczka od Kopciuszka.

Następnie przedstawiciele klas IV – VIII (Nikola, Marcelina, Maria G. , Maria P.,Maria M., Ania, Weronika, Tymoteusz, Agnieszka, Julia oraz księżniczka Fiona) przeczytali głośno baśń H. Ch. Andersena pt. „ Dzwony”. Po głośnym czytaniu podsumowano organizowane w październiku przez bibliotekę szkolną konkursy.

1. Klasowy konkurs na plakat promujący czytanie baśni, bajek i legend.

I – klasa VI
II – klasa IV i VIII
III – klasa V
Wyróżnienie klasy I, II, III, VII

2. Konkurs pt. „Jestem autorem baśni lub legendy”

Wyróżnienia: Kacper Gondek, Nicola Bankert, Marcelina Musiał

3. Konkurs „List do bohatera baśniowego”

I – Nicola Bankert
II – Maja Piasecka
III – Sylwia Maciejewska

4. Konkurs „Portret wybranej postaci z bajki, baśni lub legendy”

Wyróżnienia dla wszystkich uczestników: kl. I - Liliana Majewska, Karolina Piotrowska, Tyloch Mikołaj, kl. III – Małgorzata Warda,Barbara Kowalik, Błażej Balcer, Marcin Trzciński, Jan Szczęsny.

5. Konkurs na przebranie za postać bajkową, baśniową lub książkową

Wszyscy przebrani uczniowie otrzymali odblaski i cukierki od Kopciuszka (Pani Dyrektor).

Na zakończenie Wróżka ( Pani Ela) przeprowadziła wśród zgromadzonych konkurs ze znajomości bajek i baśni oraz podziękowała wszystkim za wspólna zabawę.

Szczególne podziękowanie skierowała do :

- Księżniczki Fiony (Pani Ilony Manys) za pomoc w zorganizowaniu spotkania,
- Kopciuszka (Pani Dyrektor Violetty Erdmann) za prezenty i cukierki ,
- Pani Iwony i Roksany za sprawdzenie prac konkursowych.

Materiał: Anna Nowakowska - SP w Witosławiu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)