Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2023

Gościnni nakielanie. Wyniki turnieju brydżowego

fot. KP

fot. KP

Duet Włodzimierz Heymann (Mrocza) i Bohdan Pliszka (Aleksandrów Kujawski) zwyciężył w turnieju brydżowym w Nakle.

W ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski brydżyści w całym kraju rozgrywają turnieje, ułożonymi przez sędziego kartami. Dzięki temu można porównać wyniki uzyskane przez poszczególnych brydżystów z Polski oraz gości z zagranicy.

W poniedziałek, 13 listopada rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego w ramach listopadowej eliminacji KMP. Przybyło 11 par z trzech powiatów: nakielskiego, bydgoskiego i sępoleńskiego. Grano na zapis maksymalny. Turniej sędziował Ludwik Pazderski.

W turnieju z nieznaczną przewagą zwyciężył duet Włodzimierz Heymann (Mrocza, ale reprezentuje trzecioligowy klubu Eurobac I Nakło) i Bohdan Pliszka (BIN Aleksandrów Kujawski – druga liga). Drugie miejsce zajęła para Mariusz Wróblewicz i Marian Zarembski z Eurobac I. Na najniższym stopniu podium uplasowała się para z Więcborka Roman Grabowski i Benedykt Mieszczak.

Wyniki uzyskane przez czołowe pary w turnieju w Nakle nie są najlepsze, choć dają szanse na otrzymanie kolejnych punktów rankingowych. Po przeliczeniu wyników 528 par z 38 na 45 ośrodków, duet i Wróblewicz i Zarembski jest na 86 miejscu. Natomiast para Heymann  i Pliszka zajmuje 97 lokatę.

Kolejny turniej brydżowy KMP w Nakle zaplanowano na 27 listopada. Będzie to listopadowa eliminacja KMP w grze na zapis meczowy.

Wcześniej, gdyż 25 listopada o godz 10.00 rozegrany zostanie X Niepodległościowy Turniej Par Brydża Sportowego o puchar prezesa Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Nakle. Turniej odbędzie się w siedzibie Klubu mieszczącej się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4 na Os. Łokietka Nr 15. Zapisy przed turniejem.

Wyniki turnieju:

1. Włodzimierz Heymann/ Bohdan Pliszka - 59.33%

2. Mariusz Wróblewicz/Marian Zarembski - 58.92%

3. Roman Grabowski/Benedykt Mieszczak - 55.58%

4. Aleksandra Granowska/Piotr Wołowski - 55.00%

5. Edward Niewolny/Marceli Pluciński - 51.83%

6. Małgorzata Niedzielska/Tomasz Niedzielski - 51.00%

7. Bogdan Najmrodzki/Jan Rdesiński - 50.58%

8. Krzysztof Dembek/Włodzimierz Suchodolski - 49.75%

9. Jan Nowakowski/Bartłomiej Pałubicki - 46.42%

10. Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński - 45.17%

11. Elżbieta Krajewska/Alina Majchrzak – 36.42%.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (8)

  Helena Iglińska, w dniu 14-11-2023 18:36:39 napisał:

  Nie mają co robić tylko w karty grają. Pomoglibyście swoim żonom, kobietom i dziewczynom, a nie tylko te karty i karty. Kto gra w karty ten ma łeb obdarty

  odpowiedz

  • 2 (2)

  przechodzień, w dniu 15-11-2023 01:24:54 napisał:

  Przechodziłem, zobaczyłem, cieszy mnie to. Dziękuję.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  zółty lemon, w dniu 17-11-2023 15:23:46 napisał:

  taka gra karty ja nie lubię a w makao też graliśta?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotobraz 30x40
52,00PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Fotokalendarze A3
35PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)