Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

22 lipca 2022

Gratulacje od ministra. Wśród medalistów Monika Marach

fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

Minister Kamil Bortniczuk spotkał się z medalistami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata U-17 w # Podnoszeniu Ciężarów. Spotkanie, w którym uczestniczył również Waldemar Gospodarek, Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów było okazją do pogratulowania zawodnikom wywalczonych medali.

- Osiągnięte przez Was sukcesy sportowe i wywalczone medale pokazują, że warto być wytrwałym i konsekwentnie dążyć do wyznaczonego celu. Życzę jedocześnie wielu kwalifikacji olimpijskich, a także jeszcze większej liczby medali w zbliżających się Mistrzostwach Europy U17 i U15, które odbędą się w terminie 10-18 sierpnia w Raszynie– powiedział podczas spotkania minister Kamil Bortniczuk.

Medale Polaków podczas Mistrzostw Europy (Tirana 2022):

    Monika Marach – brązowa medalista ME seniorek w kat. 71 kg
    Piotr Kudłaszyk – brązowy medalista ME seniorów w kat. 73 kg

Medale Polaków podczas Mistrzostw Świata U-17 (Leon w Meksyku):

    Oliwia Drzazga – wicemistrzyni świata do lat 17 w kat. 49 kg
    Bartosz Burski – brązowy medalista do lat 17 w kat. 67 kg
    Marek Gugała – brązowy medalista MŚ do lat 17 w kat.  + 102 kg

Zawodnicy obecni na spotkaniu wręczyli ministrowi zaproszenie na Mistrzostwa Europy U-15 i U-17, które odbędą się w Polsce, a zostały odebrane Rosji.

Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera Polski Związek Podnoszenia Ciężarów przyznając dofinansowanie na realizację przygotowań zawodników do najważniejszych imprez sportowych:

Przygotowania zawodników kadry narodowej do udziału w igrzyskach olimpijskich oraz przygotowania i udział w MŚ i ME w sportach olimpijskich – 2 700 000,00 zł.

Wspieranie przygotowań do udziału w igrzyskach paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach świata i Europy – 432 900,00 zł.Wspieranie promocji sportu poprzez organizację w Polsce w roku 2022, międzynarodowych imprez mistrzowskich, zawodów z cyklu Pucharu Świata oraz zawodów zaliczanych do klasyfikacji światowej międzynarodowej federacji sportowej działającej w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub innej uznanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski – 350 000,00 zł.

materiał: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Dominik, w dniu 23-07-2022 19:50:48 napisał:

    Brawo Moniu należy Ci się to wyróżnienie a teraz zdobywaj kwalifikacje do igrzysk olimpijskich

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)