Dziś mamy 26 listopada 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

26 października 2020

Gruntowny remont Teatru Horzycy. Nastąpi m.in. wymiana foteli

fot. Teatr Horzycy w Toruniu

fot. Teatr Horzycy w Toruniu

W zabytkowym gmachu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu trwają zaawansowane# prace remontowo-modernizacyjne. W ramach inwestycji przewidziano między innymi instalację klimatyzacji, wymianę foteli, podłóg i oświetlenia oraz uruchomienie nieczynnego od dawna drugiego balkonu.

- Samorząd województwa konsekwentnie finansuje i wspiera inwestycje związane z kulturą oraz organizację ważnych wydarzeń kulturalnych. To istotny element strategii rozwoju województwa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na zewnątrz budynku przy placu Teatralnym 1 widzimy rozstawione rusztowania. Prace obejmują naprawę i malowanie elewacji, wymianę okien i uzupełnienie wykończeń blacharskich. Ponadto budynek zostanie ocieplony.

Najbardziej wyczekiwanym elementem inwestycji jest instalacja klimatyzacji. Wewnątrz budynku zostanie przywrócony do użytku drugi balkon, który od kilkudziesięciu lat jest nieczynny. Na wszystkich poziomach widowni zostaną wymienione fotele. Modernizacja obejmuje mechanizmy zaplecza sceny i zmianę systemu sterowania nimi. Planowane jest również zastąpienie wysłużonej kurtyny nową.

Wymiana ponad 200 żarówek w wielkim żyrandolu na zamienniki ledowe, montaż energooszczędnego oświetlenia, nowoczesna klimatyzacja oraz ocieplenie budynku wraz z wymianą okien to działania, które sprawią, że obiekt stanie się mniej kosztowny w eksploatacji.

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 11 milionów złotych. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, budżetu województwa i budżetu instytucji.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Zabiegi odmładzające
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Nowoczesny styl
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Budowa magazynów
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Zabiegi dla panów
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)