Dziś mamy 1 lipca 2022, piątek, imieniny obchodzą:

26 maja 2022

II Powiatowy Konkurs Poezji Konkretnej. Uroczystość w auli nakielskiego liceum

fot. Dariusz Wojciechowski

fot. Dariusz Wojciechowski

25 maja 2022 r. w zabytkowej auli I LO im.# Bolesława Krzywoustego podsumowano wyniki II Powiatowego Konkursu Poezji Konkretnej.

Organizatorem drugiej edycji konkursu było I LO we współpracy z doradcą metodycznym, Joanną Betscher. Całość została przygotowana przez germanistki Katarzynę Łapińską i Rozalię Wencel. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie nakielskich szkół powiatowych: Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Staszica oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego. W gali finałowej uczestniczyli wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski, dyrektor I LO Paweł Darul oraz nauczycielki nagrodzonych uczniów: Monika Pilarska, Joanna Rosińska-Bury, Katarzyna Łapińska i Rozalia Wencel. O sprawy techniczne związane z oprawą muzyczną zadbał nauczyciel języka angielskiego Andrzej Otto. Fotografował Dariusz Wojciechowski. Galę finałową rozpoczęły wspaniałe występy wokalne uczennic I LO: Julii Chmielewskiej oraz Anny Marosz.

Poezja konkretna jest pomysłem zespołu germanistek na rozbudzenie zainteresowania młodych ludzi zarówno sztuką wizualną, jak i też językiem niemieckim. Młodzi twórcy zapisują swoje wizje artystyczne w postaci obrazów, w które wykomponowane są słowa lub ich ciągi w języku polskim oraz języku niemieckim /Nie są to wiersze/. Tegoroczna edycja oparta była na dwóch pojęciach: "emocjach" i "technice". Mamy nadzieję, że konkurs na stałe zagości w ofercie I LO dla szkół powiatowych tworząc możliwość innego, ciekawego podejścia do nauki języka obcego. Uczestnicy mają nie tylko możliwość zaprezentowania swojej twórczości, ale także wzajemnego poznania i wspaniałej zabawy. Języków obcych szybciej uczymy się poprzez własne zaangażowanie, zabawę oraz kreatywne działania, które są wpisane w konkretny kontekst czy sytuację. Przygotowane prace zostały wykonane ręcznie lub komputerowo. Prace nie mogły stanowić odwzorowania już istniejących dzieł. Oceny prac w etapie szkolnym dokonywali nauczyciele uczący w danej szkole. Do oceny prac w etapie finałowym zaproszono germanistki ze szkół bydgoskich: mgr Iwonę Kretek oraz mgr Aleksandrę Górną, którym organizatorki serdecznie dziękują za zaangażowanie i za pracę. Jury przyznało następujące nagrody, podkreślając jednocześnie wysoki poziom prac:

I miejsce - Damian Małolepszy / I LO im. B. Krzywoustego/
II miejsce - Alicja Trybuszewska / I LO im. B. Krzywoustego/
III miejsce - Zuzanna Pierucka / ZSP im. Staszica/
Paulina Szablewska / ZSP im. Staszica/
Hubert Olszewski / I LO im. B. Krzywoustego/
Wyróżnienia: Laura Szablewska / ZSP im. Staszica/
Alicja Trybuszewska / I LO im. B. Krzywoustego/

Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konkursu. To już za rok!
Dziękujemy Panu Tadeuszowi Sobolowi za objęcie konkursu Honorowym Patronatem Starosty.

Materiał: Rozalia Wencel - I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 13 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)