Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Jak zezłomować samochód?

fot. powierzone

fot. powierzone

Nie każde auto może znaleźć dla siebie nowego właściciela. Nie brakuje pojazdów bardzo starych, niesprawnych lub powypadkowych, które nie nadają się już do dalszej jazdy.

W przypadku wielu z nich w grę nie wchodzi nawet sprzedaż na części, jedyną opcją zasługującą na rozważenie okazuje się wiec ich zezłomowanie pojazdu. Legalna Stacja Demontażu Pojazdów „Kapral-Car” prowadzi złomowanie pojazdów w procesie autokasacji.

Zapoznaj się z wymogami formalnymi

Analizując przepisy polskiego prawa błyskawicznie można zauważyć, że zezłomowanie samochodu w naszym kraju nie może mieć miejsca w sposób przypadkowy. Jedynymi podmiotami uprawnionymi do tego są stacje demontażu pojazdów. Również one nie mogą jednak uczestniczyć w złomowaniu każdego auta. Jego właściciel powinien więc pojawić się na miejscu z kompletem dokumentów. Kluczowe znaczenie ma w ich przypadku dowód osobisty, umowa kupna-sprzedaży, karta pojazdu i jego dowód rejestracyjny. Jeśli samochód, który ma zostać zezłomowany, jest zarejestrowany na firmę, nie można zapomnieć także o wpisie do EDG.

Znajdź odpowiednią stację demontażu pojazdów

Jak już wspomniano, tylko stacja demontażu pojazdu może pośredniczyć w procesie zezłomowania auta. Jej znalezienie jest zadaniem właściciela pojazdu i także na tym polu zaleca się pewną dozę ostrożności. W pierwszej kolejności wskazane jest upewnienie się, że placówka, z którą mamy do czynienia działa legalnie, a tym samym, że posiada zgodę wojewody do wydawania tych dokumentów, które pozwolą na wyrejestrowanie samochodu. Współpraca z nieuczciwym partnerem uniemożliwi właścicielowi auta również starania podejmowane w celu wypłacenia niewykorzystanej części składki za polisę OC. Firma „Kapral-Car” prowadzi legalnie działającą Stację Demontażu Pojazdów z upoważnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w numerze C-43.


Dopiero mając pewność, że nawiązuje się współpracę z wiarygodnym partnerem, warto zainteresować się przygotowanym przez niego cennikiem. Podejście poszczególnych firm do wyceny świadczonych przez nie usług nie zawsze jest takie same. Przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży warto więc prześledzić ofertę przynajmniej kilku podmiotów. Stacja Demontażu Pojazdów „Kapral-Car” zapewnia darmowy odbiór, atrakcyjną cenę oraz potrzebne dokumenty.

Relację filmową możesz zobaczyć:

FILM 1

FILM2

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)