Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Jak zezłomować samochód?

fot. powierzone

fot. powierzone

Nie każde auto może znaleźć dla siebie nowego właściciela. Nie brakuje pojazdów bardzo starych, niesprawnych lub powypadkowych, które nie nadają się już do dalszej jazdy.

W przypadku wielu z nich w grę nie wchodzi nawet sprzedaż na części, jedyną opcją zasługującą na rozważenie okazuje się wiec ich zezłomowanie pojazdu. Legalna Stacja Demontażu Pojazdów „Kapral-Car” prowadzi złomowanie pojazdów w procesie autokasacji.

Zapoznaj się z wymogami formalnymi

Analizując przepisy polskiego prawa błyskawicznie można zauważyć, że zezłomowanie samochodu w naszym kraju nie może mieć miejsca w sposób przypadkowy. Jedynymi podmiotami uprawnionymi do tego są stacje demontażu pojazdów. Również one nie mogą jednak uczestniczyć w złomowaniu każdego auta. Jego właściciel powinien więc pojawić się na miejscu z kompletem dokumentów. Kluczowe znaczenie ma w ich przypadku dowód osobisty, umowa kupna-sprzedaży, karta pojazdu i jego dowód rejestracyjny. Jeśli samochód, który ma zostać zezłomowany, jest zarejestrowany na firmę, nie można zapomnieć także o wpisie do EDG.

Znajdź odpowiednią stację demontażu pojazdów

Jak już wspomniano, tylko stacja demontażu pojazdu może pośredniczyć w procesie zezłomowania auta. Jej znalezienie jest zadaniem właściciela pojazdu i także na tym polu zaleca się pewną dozę ostrożności. W pierwszej kolejności wskazane jest upewnienie się, że placówka, z którą mamy do czynienia działa legalnie, a tym samym, że posiada zgodę wojewody do wydawania tych dokumentów, które pozwolą na wyrejestrowanie samochodu. Współpraca z nieuczciwym partnerem uniemożliwi właścicielowi auta również starania podejmowane w celu wypłacenia niewykorzystanej części składki za polisę OC. Firma „Kapral-Car” prowadzi legalnie działającą Stację Demontażu Pojazdów z upoważnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w numerze C-43.


Dopiero mając pewność, że nawiązuje się współpracę z wiarygodnym partnerem, warto zainteresować się przygotowanym przez niego cennikiem. Podejście poszczególnych firm do wyceny świadczonych przez nie usług nie zawsze jest takie same. Przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży warto więc prześledzić ofertę przynajmniej kilku podmiotów. Stacja Demontażu Pojazdów „Kapral-Car” zapewnia darmowy odbiór, atrakcyjną cenę oraz potrzebne dokumenty.

Relację filmową możesz zobaczyć:

FILM 1

FILM2

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)