Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2021

Jak „spisują się” mieszkańcy powiatu nakielskiego? Sprawdzamy!

fot. gov.pl

fot. gov.pl

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa już od dwóch miesięcy. Jak do tej pory „spisywali się” mieszkańcy naszego powiatu?

Od 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jego celem jest zebranie informacji nt. mieszkańców naszego kraju. Dlatego też w spisie pojawiają się pytania, które mają umożliwić poznanie stanu wykształcenia osób w naszym kraju, aktywność ekonomiczną, charakterystyczne informacje na temat gospodarstw domowych czy stanu zasobu mieszkaniowego. Są również pytania o wyznanie czy niepełnosprawność. Chociaż udział w spisie jest obowiązkowy, możemy odmówić udzielenia informacji na postawione w nim pytania. Spis jest przeprowadzany w trzech formach: za pomocą samospisu internetowego, przez wywiad telefoniczny albo bezpośredni. W tych dwóch ostatnich przypadkach z obywatelami kontaktują się przeszkoleni rachmistrzowie spisowi.

Spis trwa już dwa miesiące i jak do tej pory, zgodnie ze stanem na 1 czerwca br., spisało się w całym kraju 24,3% osób. W naszym powiecie średnia ta jest niższa. W powiecie nakielskim spisało się 16,8 tys. osób z 86,1 tys. objętych badaniem, co daje 19,53% spisanych osób. Powiat jest więc poniżej średniej krajowej pod względem liczby spisanych osób. Najchętniej, jak do tej pory spisywali się mieszkańcy gminy Nakło. Spisu dokonało 21% jej mieszkańców. Następna jest gmina Szubin z 20,3%, gmina Kcynia osiągnęła poziom spisu w wysokości 19,5%. Z gminy Mrocza do 1 czerwca spisało się natomiast 16,8% ludności. Najmniej osób wzięło udział w spisie z gminy Sadki – to tylko 14,4%.

Najczęstszą metodą w naszym powiecie jest samospis internetowy. Wykonało go 82,55% do tej pory spisanych mieszkańców. Dalej spis przez telefon przez rachmistrza zewnętrznego – 10,46% i spis telefoniczny na żądanie – 6,99%. Spis potrwa do 30 września. Warto wiedzieć, że w przypadku spisywania się przez internet uczestnik może wziąć udział w specjalnej loterii. Wystarczy zarejestrować otrzymany podczas spisu kod, który weźmie udział w losowaniu. Do końca spisu zostało jeszcze pięć losowań. Odbędą się one 8 i 18 czerwca oraz 2 i 9 lipca. Można w nich wygrać karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 zł. W ostatnim losowaniu, które odbędzie się 14 lipca do rozdania uczestnikom jest 14 samochodów.

Oceń artykuł: 3 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    K, w dniu 12-06-2021 05:38:01 napisał:

    Spis przez internet nie działa

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 1 (11)

    On, w dniu 12-06-2021 07:18:45 napisał:

    A ja pier*ole ten spis

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • -1 (11)

    nakielanin, w dniu 12-06-2021 08:47:37 napisał:

    Ten spis nie jest aż taki straszny, max. 10 min. raz na 10 lat można poświęcić i mieć spokój a nie odmawiać i mieć jakieś problemy. Na pytania odnośnie wiary, chorób i życia w niesformalizowanym związku można nie odpowiadać. A reszta pytań to taka ogólne jakie mamy wyksztalcenie czy pracujemy. Jak zadzwoni rachmistrz to można zweryfikować go na infolinii albo stronie internetowej, wystarczy też sprawdzić numer z którego dzwoni, bo każdy z tego samego

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 1 (1)

    Adam, w dniu 13-06-2021 09:28:28 napisał:

    Przez internet 10 minut i po sprawie,ale jeszcze trzeba mieć pojęcie .W Nakle jest gro ludzi jeszcze myślących jak za komuny tzn . komunistów,a ci to mało rozgarnięci.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)