Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2023

KGW muszą rozliczyć się z przyznanej pomocy. Czas do końca miesiąca

fot. ARiMR

fot. ARiMR

Do 31 stycznia koła gospodyń wiejskich powinny rozliczyć się z pomocy przyznanej na prowadzenie działalności statutowej w 2022 r. #Jeżeli tego nie zrobią, będą musiały zwrócić otrzymane środki.

Nabór wniosków trwał od 1 kwietnia do 30 września 2022 r. W tym czasie w województwie kujawsko-pomorskim wniosek o wsparcie złożyło 638 Kół Gospodyń Wiejskich wpisanych do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Otrzymane dofinansowanie należało wydać do 31 grudnia 2022 r. na realizację zadań związanych z: działalnością społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w środowiskach wiejskich; działalnością na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich; rozwojem przedsiębiorczości kobiet; inicjowaniem i prowadzeniem działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi; upowszechnianiem i rozwijaniem form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych; reprezentacją interesów środowiska kobiet wiejskich wobec organów administracji publicznej; rozwojem kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej. Przypominamy, że 31 stycznia 2023 r. jest ostatnim dniem na złożenie przez KGW sprawozdań z pomocy przyznanej na aktywność statutową w 2022 r. Sprawozdanie należy złożyć do biura powiatowego właściwego ze względu na siedzibę KGW.

Więcej informacji - otwórz

Materiał: Monika Galińska / Oddział Regionalny w Toruniu ARiMR

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bombka plastikowa ze zdjęciem
19,90PLN
Budowa hal
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)