Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

16 listopada 2020

Kolejny tydzień Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły. W planach wiele ciekawych zajęć

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Potęgi, procenty, pierwiastki, wyrażenia algebraiczne, a także nieodmienne części mowy #języka polskiego, czasowniki modalne i nowe słownictwo w języku angielskim – dla uczniów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej przygotowaliśmy popołudniowe powtórki do matury i egzaminu ósmoklasisty. W programie także lekcje o rzekach i ich rzeźbotwórczej działalności, sile bezwładności i chromosomowej teorii dziedziczenia.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Podjęliśmy decyzję, by projekt kontynuować w nowej, trochę zmienionej formule. Na popołudniowe zajęcia online zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dzisiejsze (16 listopada) popołudniowe spotkanie z e-Szkołą rozpoczynamy lekcją języka polskiego dla tegorocznych maturzystów. Lekcja będzie okazją, by przypomnieć ważne utwory literackie dwudziestolecia międzywojennego i współczesności, a także powtórzyć wiedzę o każdej z epok. Uczniów podstawówek zapraszamy na lekcję gramatyki rodzimego języka. Tematem będą nieodmienne części mowy – przysłówek, przyimek, spójnik, wykrzyknik i partykuła. Tego dnia zapraszamy także na zajęcia wiedzy o społeczeństwie. Mowa będzie o współczesnej cywilizacji. Na zakończenie proponujemy lekcję historii, uczniowie dowiedzą się, jak przebiegało zjednoczenie Niemiec w XIX wieku.

We wtorek (17 listopada) zapraszamy na lekcję języka angielskiego. Będzie to okazja, by nauczyć się nowego słownictwa i zwrotów, które przydadzą się podczas zakupów w zagranicznych sklepach odzieżowych, a także przy organizacji przyjęcia dla obcojęzycznych znajomych. W programie także lekcja historii poświęcona Wiośnie Ludów na ziemiach polskich oraz zajęcia powtórkowe z matematyki, które polecamy szczególnie maturzystom zdającym egzamin na poziomie podstawowym. Tematem będą działania na potęgach i pierwiastkach.

O siłach bezwładności mówić będziemy podczas środowej (18 listopada) lekcji fizyki. Miłośnikom genetyki polecamy zajęcia z biologii poświęcone chromosomowej teorii dziedziczenia. Zapraszamy także na lekcję geografii, której tematem będą rzeki i ich rzeźbotwórcza działalność. Dla ósmoklasistów przygotowaliśmy powtórkową lekcję języka polskiego. Będzie to okazja, by poznać i rozwiązać przykładowe zadania z arkusza egzaminacyjnego.

Podczas cotygodniowego, czwartkowego (19 listopada) spotkania, ksiądz Dawid Wasilewski spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jak odkryć samego siebie i jak zdefiniować swoją wiarę. W programie także lekcja matematyki dla uczniów szkół podstawowych. Będzie to okazja, by poznać działania na procentach i nauczyć się, jak np. obliczyć nową cenę towaru po kilkunastoprocentowej obniżce lub podwyżce. Tego popołudnia zapraszamy także na lekcję biologii (temat: Ewolucja i jej dowody) oraz chemii (temat: Otrzymywanie soli w reakcjach strąceniowych).

Na zakończenie szkolnego tygodnia, w piątek (20 listopada) polecamy zajęcia z fizyki, podczas której uczniowie dowiedzą się, czy jest ładunek elektryczny i jak to się dzieje, że z gniazdka płynie prąd. Proponujemy także lekcje z gramatyki języka niemieckiego i angielskiego.

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu. Projekt był odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. E-lekcje szybko zyskały dużą popularność, zajęcia online obejrzało ponad 2,5 miliona osób. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Od nowego roku szkolnego zmieniliśmy formułę e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    Danka Kaszanka , w dniu 16-11-2020 16:27:14 napisał:

    Będzie równięż e-religia z panem Dziwiszem. Temat: Jak to jest żyć w ascezie i skromności

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)