Dziś mamy 1 lipca 2022, piątek, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

Kolejny tydzień stażowego wyjazdu za nimi. Co robili w tym czasie?

fot. pow.

fot. pow.

W drugi weekend, zorganizowany w ramach projektu# Erasmus+ „Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą”, realizowany przez Fundację Staszica na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku, uczestnicy zwiedzili wybrzeże Portugalii od Cabo Sardão po półwysep Tróia oraz ponownie odwiedzili Lizbonę.

W sobotę udaliśmy się 150 km na południe od Setubalu, by wracając, krok po kroku poznawać uroki różnorodnego wybrzeża Portugali. Po drodze odwiedziliśmy trzy urocze miasteczka, do których już chciałoby się wrócić: Vila Nova de Milfontes, Sines i Porto Covo. Niedziela to nasza kolejna wizyta w Lizbonie. Tym razem część z nas odwiedziła stadion Benfici Lizbona, a druga udała się na zakupy do centrum handlowego Colombo. Później wspólnie podziwialiśmy zabytki dzielnicy Belem, a popołudnie spędziliśmy w centrum Lizbony.

Materiał: Martyna Rode

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)