Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2022

Koniec roku szkolnego w NSP Kosowo. Nagrodzono najlepszych uczniów

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 24.06.2022r w Niepublicznej Szkole Podstawowej # Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

Gośćmi na uroczystości byli: kierownik Referatu inwestycji Krzysztof Wiese, Radna Rady Miejskiej w Mroczy Natalia Szpechcińska, Przewodniczący Rady Miejskiej w  Mroczy  Jarosław Odrobiński, Sołtys Sołectwa Kosowa  Paweł Heymann, Prezes Stowarzyszenia „KMK  KOS” w Kosowie  Mateusz Rymaszewski.

 Przybyli prawie wszyscy rodzice, nawet dziadkowie. Rodzice Szkoły w Kosowie czynnie uczestniczą w jej życiu i cieszą się sukcesami swych pociech.    

Uczniowie przygotowali piękny program artystyczny. Było wiele muzyki i śpiewu. Czworo uczniów  wystąpiło w koncercie  instrumentalnym, w tym:uczennica  klasy  piątej Olena  Sipajło (z Ukrainy) wykonała utwór na pianinie „Walc Pietuszkowa”, Olimpia Mikułan i Maja Urbańska  z klasy piątej zagrały na na dzwonkach utwór  „Stary Mac Donald,” Kacper Milczarek wykonał na akordeonie , z towarzyszeniem perkusji– utwór szantowy „Morskie opowieści,”Chłopcy z klasy piątej  żywiołowo odśpiewali szanty „Bitwa”. Świetną oprawę muzyczną przygotował dyrygent Zbigniew Rydelski.

Dzieci podziękowały swym rodzicom pięknymi kwiatami i  nastrojowymi piosenkami. Nadia Lewandowska  odśpiewała pięknie piosenkę „Mamo nie pytaj mnie dlaczego?”a Ołena Sipajło wraz Miłoslavą Burmaką „Piosenkę dla taty” w j. ukraińskim. Dzieci miały piękne, barwne stroje, co uczyniło uroczystość  jeszcze bardziej atrakcyjną.
Corocznie uczniowie  Szkoły Podstawowej w Kosowie uzyskują  wysokie wyniki nauczania. Średnia ocen szkoły wyniosła w tym roku szkolnym 4,52.

W klasie I najlepsze wyniki w nauce uzyskały: Nadia Murawska, Zuzanna Książek oraz Zuzanna Kreise.
 W klasie II:    :Miłosz Kobza i Tymoteusz Heymann.  
W klasie III   :  Wiktor Milczarek, Kacper Rymaszewski oraz Liliana Wnuk.
 W klasach IV-VIII  aż  13 uczniów  otrzymało świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody finansowe.

 Najwyższą średnią ocen w szkole równą 5,5 uzyskała Inga Wnuk, uczennica klasy siódmej. Inga została nagrodzona potrójnie: nagrodą burmistrza  w postaci rzeczowej, nagrodą finansową  Prezesa Stowarzyszenia  w wysokości 200,00 zł,  nagrodą specjalną Sołtysa  Sołectwa Kosowo w wysokości 200 zł.

Wykaz uczniów z najwyższymi wynikami:
1. Wnuk Inga    5,50   
2. Szymon Rajek    5,43   
3. Milczarek Szymon    5,23   
4. Sipajło Daniło     5,23.
5. Sipajło Ołena    5,17   
6. Mikułan Olimpia    5,08 
7. Rybarczyk Kacper    5,08  
8. Trzaskawka Hubert    5,08   
9. Burmaka Myloslava    5,00  
10. Koliński Hubert     4,92  
11. Milczarek Kacper    4,85  
 12. Kinga Listosz    4,83 
 13. Okoniewska Marta    4,77  

Uczniowie NSP w Kosowie  wrócą do szkoły na 2- tygodniowy dyżur letni w dniach  16-26.08.2022.  Oddział przedszkolny rozpoczyna corocznie funkcjonowanie z dniem 1 sierpnia 2022r.

Uczniom Szkoły Podstawowej w Kosowie oraz  kadrze pedagogicznej życzymy udanych wakacji.


Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Budowa magazynów
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)