Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 października 2020

Kontrola w Trzeciewnicy. Prawie 80-tonowy zestaw bez zezwolenia i pilotażu

fot. WITD Bydgoszcz

fot. WITD Bydgoszcz

Prawie 80-tonowy zestaw zatrzymali do kontroli i wycofali z ruchu drogowego #kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

W dniu 15 października br. na drodze krajowej nr 10 w Trzeciewnicy partol Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy zatrzymał do kontroli pojazd członowy, którym przewożone były elementy żurawia: cztery balasty oraz hak, stanowiące ładunki podzielne. Ponieważ same informacje o masach poszczególnych balastów dawały przypuszczenie, że zestaw może ważyć znacznie więcej niż dopuszczalne 40 ton, inspektorzy skierowali pojazd na stanowisko do ważenia pojazdów. I tutaj zaskoczenia nie było: masa zestawu wyniosła bowiem 79,5 ton, czyli prawie o 100% więcej niż dopuszczają przepisy. Tak znaczna masa nie pozostała bez wpływu na naciski osi. Podwójna oś napędowa ciągnika została przeciążona o 8,7 ton – jej naciski zamiast dopuszczalnych 19 ton wyniosły 27,7 ton. Z kolei dopuszczalne naciski każdej z czterech osi naczepy (8,0 ton) zostały przekroczone od 3,1 ton do 3,25 ton. Ponadto, z uwagi na masę całkowitą pojazdu nienormatywnego przekraczającą 60 ton, jego przejazd powinien być pilotowany przez co najmniej jeden pojazd „PILOT”. W tym przypadku takiego pojazdu nie było.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami przepisów o ruchu pojazdów nienormatywnych wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne o nałożenie kary pieniężnej. Ponadto pojazd musiał zostać częściowo rozładowany – do czego konieczny był specjalistyczny sprzęt.

Materiał: WITD Bydgoszcz

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    kriss6087, w dniu 19-10-2020 21:50:50 napisał:

    czy to krzychu od rycha ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble pokojowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Meble kuchenne
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)